Bo liczy się zespół, czyli kilka pomysłów na udaną imprezę integracyjną

Dobrze zorganizowana integracja firmowa przynosi szereg korzyści, związanych z poprawą relacji między pracownikami – wpływa na lepszą atmosferę pracy, zacieśnienie więzi i zbudowanie autentycznego poczucia przynależności.

Integracji pracowników sprzyjają imprezy i wyjazdy organizowane w firmowym gronie. Często są to wypady w ciekawe miejsca. O ich pomyślności decyduje inwencja pracodawców.

Wyjazdy konferencyjne

Każda firmowa impreza powinna realizować potrzeby i cele w zakresie team buildingu oraz definiować problemy zespołowe, dążąc do podnoszenia kompetencji interpersonalnych, a także ściśle zawodowych. Świetną propozycją w tym zakresie są wyjazdy wypoczynkowo-konferencyjne. Współczesne ośrodki hotelowe dysponują zapleczem pozwalającym na organizację zjazdów, w trakcie których poza okresami odprężenia, następują chwile dyskusji i wytężonej pracy. To niezwykle atrakcyjne rozwiązanie, umożliwiające połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Impreza okolicznościowa

Wesoła biesiada na łonie natury pozwala zerwać z codzienną, biurową rutyną oraz lepiej poznać współpracowników i partnerów biznesowych. Wiele hoteli organizuje imprezy okolicznościowe, udostępniając gościom ogródki plenerowe, wiaty grillowe i miejsca na ognisko. Firmowej biesiadzie przy suto zastawionym stole może towarzyszyć akompaniament wynajętej kapeli. Nadaje on całemu wydarzeniu dodatkowego nastroju. Grunt to wybrać właściwą ofertę. Ciekawym programem firmowych imprez okolicznościowych dysponuje m.in. hotel Supraśl w malowniczej Puszczy Knyszyńskiej.

Uroczyste bankiety

Bankiet w restauracji to cenna alternatywa dla biesiady, mająca nieco bardziej uroczysty charakter. Po tego typu rozwiązania chętnie sięgają firmy, opierające swoje działania integracyjne na sformalizowanym kodeksie towarzyskim. Organizacja imprezy restauracyjnej ma jedną niebywałą zaletę – pozwala na równoczesne zebranie ogromnej ilości gości. Przykładowa sala wspomnianego hotelu Supraśl jest w stanie pomieścić nawet 180 osób, nie zatracając przy tym przyjaznego klimatu i dobrego stylu.

Spa & Wellness

Wypady do sauny, masaż czy jacuzzi powodują poczucie fizycznej ulgi – uwalniają od stresów i napięcia. Hotelowe Spa & Wellness to gwarancja niezapomnianego relaksu, jaki należy się każdemu pracownikowi. Przełożony, planujący wizytę w takim miejscu, dowodzi swojej troski o dobre samopoczucie zespołu. Przed  organizacją wyjazdu do Spa warto sprawdzić, czy nie godzi on w poczucie prywatności poszczególnych osób. Praktyka pokazuje, że większość pracowników chętnie godzi się na tego typu atrakcję.

Kreatywność przede wszystkim

Przedstawione przykłady imprez integracyjnych to niewielki wycinek tego, na co może zdecydować się właściciel firmy. Grunt to kreatywne myślenie – inwencja pomysłowego pracodawcy może zdziałać cuda. Najlepiej, jeśli znamy charakter i potrzeby pracowników. Dzięki temu łatwiej sprostamy ich gustom i sprawimy, że integracja okaże się miłym przeżyciem, a nie tylko wymuszoną koniecznością.