Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dlaczego warto wybrać się na wczasy nad morzem?
Wakacje - z czym nam się kojarzą? Większość pytanych odpowie, że z urlopem, słońcem i wyjazdami nad morze. Wyjazdy nad Bałtyk to jeden z najczęstszych wyborów Polaków, którzy marzą o wypoczynku, a dodatkowo chcą podreperować swoje zdrowie. Powietrze nasycone jodem ma naprawdę korzystny wpływ na nasze samopoczucie, co odczuwają przede wszystkim mieszkańcy potężnych aglomeracji, na przykład śląskiej metropolii, gdzie zamiast lśniącego piachu widujemy raczej czarną sadzę. Dlaczego warto jeździć nad Bałtyk?
Działanie morskiego klimatu
Oferty wyjazdów zagranicznych do ciepłych krajów zalewają nas z każdej strony, przez cały rok. Zwolennicy wysokich temperatur i upalnych klimatów mogą czuć się tam naprawdę nieźle, jednak sporo osób żałuje takich wycieczek jeszcze przed powrotem. Okazuje się, że większość dnia trzeba spędzić w klimatyzowanym pokoju hotelowym, ponieważ upał jest nie do zniesienia. Chłodny drink z palemką zamienia się w ciepły napój już po kilkunastu minutach, a po plaży nie da się spacerować bez klapek, bo piasek pali nas w stopy. To nic przyjemnego i nic dobrego dla naszego zdrowia. Jodu możemy nawdychać się nad każdym morzem, to niezaprzeczalny fakt. Warto jednak wiedzieć, że nad Bałtykiem i morzami północnymi jest do znacznie więcej!
Bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie ma tzw. aerozol morski, czyli drobinki wody, które unoszą się w powietrzu w czasie rozbryzgiwania się fal. Nasze płuca absorbują jod ze wspomnianego aerozolu znacznie szybciej niż nad morzami południowymi. Miejscowości nadmorskie mają swój specyficzny klimat, który wzmacnia układ odpornościowy człowieka - mówi nam przedstawiciel hotelu Orle w Gdańsku.
Dobroczynny jod i nie tylko
W nadmorskim powietrzu znajduje się nie tylko bardzo dużo jodu, ale także wapnia i magnezu. Ten pierwszy jest jednak najważniejszy, ponieważ wspomaga pracę naszej tarczycy. Tarczyca jest gruczołem, który produkuje hormony mające wpływ na wiele funkcji naszego organizmu. Hormony te regulują pracę układu nerwowego, mięśniowego, regulują nasz metabolizm i krążenie krwi. Na co dzień możemy wspierać tarczycę, spożywając ryby morskie i owoce morza, jednak niewątpliwie urlop nad Bałtykiem to dodatkowy, bardzo korzystny zastrzyk jodu. Jego niedobór prowadzi do niedoczynności tarczycy, a to z kolei skutkuje osłabieniem, zmęczeniem i brakiem energii. Możemy obserwować osłabienie kondycji włosów i paznokci, drżenie kończyn i kołatanie serca. Terapia leczenia niedoczynności tarczycy trwa bardzo długo, dlatego lepiej jest zadbać o nią, zanim z naszym organizmem zacznie dziać się coś niedobrego. Wczasy nad morzem w Gdańsku to doskonałe rozwiązanie!
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana