Girlandy żarówkowe doskonałym pomysłem na oświetlenie ogrodu, tarasu i imprez plenerowych

Wraz z nadejściem lata więcej czasu spędza się w ogrodzie czy na tarasie. Najczęściej do ich oświetlenia wykorzystywane są klasyczne lampy stojące, ale w tym celu wykorzystać można również modne i nastrojowe girlandy żarówkowe. Wiesza się je zwykle w dekoracyjny sposób na drzewach tworząc ozdobną formę świetlną. Dają one niesamowity, wręcz bajkowy efekt.

Gdzie sprawdzą się girlandy?

Girlandy świetlne z żarówkami LED, takie jak te dostępne w np. w ofercie firmy Kolorowe Kable, doskonale sprawdzają się na różnego rodzaju imprezach plenerowych. To obecnie jeden z najpopularniejszych dodatków aranżacyjnych, który jednocześnie ozdabia i oświetla przestrzeń. Girlandy żarówkowe zapewniają niepowtarzalny efekt, a zarazem są bardzo funkcjonalne, bo pasują w zasadzie do każdej okazji i miejsca. Czasami stosuje się je nie tylko na zewnątrz, ale i w salonach czy sypialniach. Wiele w tym wypadku zależy od pomysłowości.

W ostatnim czasie coraz popularniejszym trendem są wesela w amerykańskim stylu, a więc organizowane właśnie w ogrodzie. W tym przypadku girlandy ogrodowe sprawdzają się idealnie. Podświetlają bowiem delikatnie detale podkreślając całą aranżację. Dekorować nimi można drzewa, tarasy, ogrody, werandy hotelowe, namioty weselne i nie tylko. Ogranicza nas tak naprawdę wyłącznie nasza wyobraźnia, i w pewnym stopniu, bezpieczeństwo – girlandy warto wieszać tak, aby nikt o nie się nie zaczepił lub nie zaplątał, o co na imprezach plenerowych nietrudno.

Dopasowanie

W dodatku każdą girlandę można konfigurować według własnych upodobań lub dopasować do wnętrza. Możemy nawet konfigurować rozmieszczenie oprawek – mogą być umieszczone co pół metra, co metr lub w innej, ustalonej przez nas odległości. W ten sposób regulujemy też moc światła – sprawdzi się to szczególnie w sytuacjach, gdy girlandy mają nie tyle oświetlać, co budować nastrój i być elementem dekoracyjnym. Również wiele modeli żarówek pozwala na regulację natężenia emitowanego przez nie światła, co pozwala nam na jeszcze dokładniejsze dopasowanie do naszych potrzeb i gustu.

Jakie żarówki do girland?

Girlandy żarówkowe wyposażone są w gniazda E27, na których można osadzać różne rodzaje żarówek. Można oczywiście osadzić zwykłą żarówkę o ciepłej lub zimnej barwie, zwłaszcza gdy nakrywamy je jeszcze jakimś materiałem – ale można także osadzić takie żarówki, które są ozdobą samą w sobie. Takimi są na przykład żarówki żarnikowe, produkowane ciągle według wzoru Thomasa Edisona. Jeżeli wolimy bardziej nowoczesne rozwiązania, to równie dobrze możemy osadzić żarówki LEDowe – i to w różnych kolorach, jak zielony, niebieski, czerwony czy żółty. Żarówki występują też w różnych nietypowych jak na żarówki kształtach, nawet podłużnych czy poskręcanych.

Żarówki LED można stosować bez względu na temperaturę powietrza panującą na zewnątrz i przy wysokiej wilgotności dzięki uszczelnieniu każdego gniazda za pomocą silikonowego pierścienia. Przekrój kabla pozwala także na szeregowe połączenie girland – dzięki temu rozwiązaniu można podłączyć kilkadziesiąt metrów ozdoby do jednego zasilacza. Jak więc widzimy, girlandy dają naprawdę wiele możliwości – a przy tym są tak efektowne, że mając girlandy można w zasadzie poprzestać na dobieraniu dalszych ozdób, ponieważ to one „zrobią całą robotę”.