Czym cechują się maszyny Cassese?

Maszyny Cassese to nowoczesne i bardzo wygodne narzędzia, które umożliwiają fachową oprawę obrazów w ramy. To przede wszystkim dwupiły i gilotyny nożne, zszywarki i pistolety. Maszyny Cassese są najpopularniejsze w swoich kategoriach w ponad 120 krajach na świecie. Skąd takie zainteresowanie? W naszym artykule postaramy się przedstawić, jak wyglądają maszyny w zakładach ramiarskich i co cechuje te sprzęty.

oprawa-obrazow

Maszyny do cięcia – ręczne i automatyczne dwupiły, gilotyny nożne

Ręczne dwupiły Cassese to urządzenia o kompaktowych rozmiarach, które pozwalają zaoszczędzić miejsce w warsztacie. Ręczna dwupiła CS 940 ma szerokość 3142 mm, głębokość 742 mm i wysokość 1506 mm, a maszyna waży 167 kg. Ostrza charakteryzują się cichą pracą, a tarcza zatrzymuje się w czasie krótszym niż 4 sekundy, dzięki unikalnemu silnikowi z systemem hamującym. Dostęp do tarcz jest wygodny, bezpieczny i łatwy, a podczas pracy dwupiły możemy je obserwować przez poszerzone okno. Dwupiła wyposażona jest w poręczny zsyp odpadów i dwa wbudowane odciągi pyłu, które poprawiają komfort pracy. Niezależny, ręczny system pozwala na doskonałą kontrolę cięcia.

Automatyczne dwupiły Cassese to maszyny masywniejsze. Popularna dwupiła CS 969 waży 700 kg, choć jej szerokość to zaledwie 1090 mm, a wysokość 1171 mm, głębokość to już 3360 mm. Wszystkie maszyny Cassese spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, co potwierdzają certyfikaty CE. Alternatywą dla urządzeń, które wymagają zasilania elektrycznego, w niektórych przypadkach mogą być gilotyny nożne, jak CS 55M2 z opatentowanym przez Cassese systemem podpory felcu. Gilotyny te przeznaczone są do cięcia drewna, MDF i listew z tworzyw sztucznych.

Zszywarki i pistolety

Kolejne maszyny, które przydają się przy oprawianiu obrazów i nie tylko, to zszywarki do drewna. Firma Cassese stworzyła kilka łatwych w obsłudze zszywarek jak CS 1 CART z napędem nożnym. To urządzenia o bardzo szerokim zakresie zszywania, które działa ze zszywkami w magazynkach.

Zszywki Cassese pokryte są smarem, dzięki czemu samoczynnie konserwują mechanizm wbijający – mówi nam przedstawiciel sklepu Sayart.pl z siedzibą w Węgrzcach.

Do przytwierdzania wykorzystywanych w zakładach ramiarskich blaszek używa się specjalnych pistoletów pneumatycznych. Pistolety pneumatyczne Cassese, takie jak CS 6-25 to urządzenia ergonomiczne i lekkie, o niezwykłej niezawodności.

Można śmiało powiedzieć, że maszyny Cassese nie bez powodu od lat cieszą się bardzo dużą popularnością. To liderzy w swoich kategoriach, a producent wciąż uzupełnia swoją ofertę o nowe maszyny, wprowadzając innowacyjne rozwiązania.

śr. ocena 5 / głosów 5