Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Kiedy warto zdecydować się na wannę zabudowaną?
Właściwa aranżacja łazienki w znacznym stopniu wpływa na komfort domowników – to strefa relaksu, w której rozwiązania przestrzenne i praktyczne powinny iść w parze z zachowaniem należytej estetyki. Połączenie tych dwóch podejść umożliwi urządzenie miejsca, gdzie można poddać się zarówno regenerującej kąpieli w wannie, jak i sprawnie przygotować do pracy.
Wykończenie toalety nie kończy się na instalacji kafelek oraz szafek na kosmetyki. Bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiednich sanitariatów, różniących się między sobą działaniem, wyglądem i zajmowaną powierzchnią. Aby zaoszczędzić przestrzeń, często stawia się na kabiny prysznicowe – modne stały się modele bezbrodzikowe lub z takim o dosyć płaskiej, niewysokiej podstawie. Nieustanną popularnością cieszą się również wanny, z których można przecież korzystać jak z natrysku. Przy montażu takiego rozwiązania stoi się przed dylematem, czy wybrać konstrukcję zabudowaną, czy wolnostojącą. Warto rozpatrzyć plusy i minusy obu wersji.
Jaką wannę wybrać?
W aranżacji mieszkania wiele zależy od indywidualnych preferencji jego właściciela, ale warto przyjrzeć się pewnym ogólnym zasadom, pozwalającym na uzyskanie odpowiedniej przestrzeni oraz dopasowanie do przyjętego charakteru wystroju. Do decyzji, od których zależy estetyka łazienki i ewentualna oszczędność miejsca należy właśnie wybór wanny.
Modele wolnostojące sprawdzą się we wnętrzu urządzanym w stylu retro. Zazwyczaj są ustawiane w centralnym punkcie pomieszczenia i przyjmują interesujące, atrakcyjne formy. Mają jednak swoje słabe punkty – wskutek rozbryzgującej się wody nie mogą pełnić funkcji prysznica – tłumaczy pracownik firmy Domeko.
Instalacja w pewnym oddaleniu od ściany lub brak połączenia z nią powoduje wyciek wilgoci przy próbie szybkiego odświeżenia.
Konstrukcje zabudowane są nieco bardziej funkcjonalne. Ze względu na to, że ich montaż odbywa się zazwyczaj w kącie pomieszczenia, zostają naturalnie osłonięte z jednej lub dwóch stron, powstrzymując tym samym uciekający strumień wody. W celu jeszcze większego ograniczenia rozprysku, można zainstalować specjalne parawany lub zasłonki, jednak ściany w większości przypadków spełniają swoją funkcję. Wybór takiego rozwiązania jest szczególnie wskazany dla mniejszych łazienek, niepozwalających na umiejscowienie urządzenia na samym środku. Można wskazać różne materiały do zabudowy wanny – Warszawa, obszar działalności właścicieli mieszkań do wynajmu, wskazuje na dużą popularność opcji z gotowymi osłonami, a także takimi do obmurowania lub zastosowania płyty gipsowej.
Montaż wanien zabudowanych
Jak przy montażu wszystkich sanitariatów, także i w tym przypadku warto skorzystać z pomocy fachowców. Odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje ograniczą ryzyko powstania nieszczelności, które mogą skutkować zalewaniem łazienki, sąsiada czy powolnym, jednak systematycznym niszczeniem konstrukcji. Przebieg instalacji opisywanych wanien zależy od wybranego modelu i sposobu zabudowy. Opcje sprzedawane wraz z osłoną charakteryzują się najszybszym przygotowaniem do użytku: w zestawie zazwyczaj znajdują się dedykowane klipsy, uchwyty lub inne narzędzia pozwalające na właściwe przytwierdzenie. Przy bardziej angażujących rozwiązaniach należy samodzielnie wyposażyć się we właściwe, wodoodporne materiały wraz z przeznaczonym sprzętem do ich obróbki.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana