Zalety długoterminowego wynajmu aut

Rynek samochodowy w naszym kraju oferuje już wiele atrakcyjnych możliwości w zakresie użytkowania pojazdów – także bez konieczności kupowania ich. Jedną z dostępnych dla klientów opcji jest wynajem długoterminowy samochodu. Zalety tego rozwiązania docenia coraz więcej osób i firm, wynajem staje się dobrą alternatywą dla zakupu samochodu. Co jeszcze skłania do korzystania z długoterminowego wynajmu aut?

Czym jest wynajem długoterminowy?

Terminem tym określamy wypożyczenie samochodu na określony czas (minimum 24h), za które użytkownik uiszcza opłatę w wypożyczalni. Kolejnym warunkiem skorzystania z tej usługi jest zaakceptowanie regulaminu wypożyczalni, z którą klient zawiera umowę zawierającą informacje m.in. na temat wypożyczanego samochodu i warunkach płatności (w tym ewentualnych opłat dodatkowych).

Oferta dla firm

Z oferty wynajmu samochodów często korzystają firmy, gdyż jest to dobra alternatywa dla tradycyjnego leasingu lub zakupu auta firmowego na kredyt. Statystyki prowadzone przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów potwierdzają rosnące zainteresowanie wynajmem długoterminowym. Dotyczy to nie tylko dużych i małych firm powiadających dużą flotę samochodową, ale też małych i średnich przedsiębiorstw. Wynajem samochodu pozwala zarządzającym w firmach z góry zaplanować wydatki, nie ponoszą też kosztów ubezpieczenia czy serwisowania pojazdów ani nie tracą czasu na załatwianie formalności związanych z tymi usługami.

Inne zalety

Skorzystanie z oferty wynajmu długoterminowego pozwala również dostosować pojazdy do własnych potrzeb. Wypożyczalnie oferują pojazdy różnych klas, w tym auta luksusowe, o różnej specyfikacji technicznej. Każdy zainteresowany może znaleźć samochód ściśle odpowiadający jego preferencjom. Atutem są też niższe opłaty za wynajem w porównaniu z leasingiem pojazdów. Od tego ostatniego wynajem samochodów różni się też tym, że nie zmniejsza zdolności kredytowej firmy i nie obciąża jej. Wypożyczalnie samochodów takie jak Rent Car System z Poznania oferują wynajem długoterminowy aut na korzystnych warunkach, również w ramach atrakcyjnych dla klientów pakietów. W przypadku skorzystania z wynajmu odchodzi też problem sprzedaży niepotrzebnego już auta. Nic dziwnego, że ten trend już od dawna zakorzeniony w Europie Zachodniej – gdzie około 80% samochodów służbowych stanowią wynajęte auta – również u nas staje się coraz bardziej zauważalny. Klienci sprawdzają, co jest dla nich najbardziej korzystne (nie tylko finansowo) – i wybierają wynajem długoterminowy samochodów.

śr. ocena 5 / głosów 5