Zasady zakupu leków przez internet

Zakupy online cieszą się dziś ogromną popularnością. W sieci możemy kupić również leki, które są dostępne bez recepty. Takim sposobem szybko i bez kolejek otrzymamy niezbędne nam medykamenty. Apteki online gwarantują bogaty wybór produktów leczniczych, przyjazną i profesjonalną obsługę oraz dogodne metody płatności. Jakie są zasady zakupów leków przez internet? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule!

Zarejestruj się i złóż zamówienie

Zakup leków przez internet nie wymaga rejestracji, ale warto to zrobić, aby móc na bieżąco śledzić zamówienie i w jeszcze łatwiejszy sposób zamawiać leki. Tym bardziej, że proces rejestracji jest bardzo krótki i można przez niego przejść również w trakcie składania zamówienia. Wystarczy uzupełnić wskazane pola i – gotowe. Jeśli nie chcemy tego robić, finalizując zamówienie podajemy jedynie adres dostawy.

Podczas składania zamówienia, należy pamiętać o dokładnym czytaniu informacji na temat wybranych medykamentów. Jeżeli nie mamy pewności, czy dany preparat jest bezpieczny dla naszego zdrowia, możemy skontaktować się z pracownikami apteki online. Wiele z nich gwarantuje dostęp do farmaceuty, który odpowie na wszystkie pytania i pomoże w dobrze właściwych leków oraz sprzętu medycznego.

Wybierz sposób płatności i dostawy

Po wybraniu wszystkich produktów, należy kliknąć przycisk „koszyk” i dokonać wyboru odpowiadającego nam sposobu dostawy i płatności. Apteki internetowe niejednokrotnie dają możliwość bezpośredniego odbioru leków. Kiedy zamówienie będzie gotowe do odbioru, otrzymamy wiadomość e-mail oraz SMS-a.

Jak płacić za leki kupowane przez internet? Za pomocą płatności przelewem, w formie tzw. przedpłaty lub przy odbiorze. Decydując się na pierwszą formę płatności, należy pamiętać o konieczności podania numeru zamówienia w tytule przelewu.

W razie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości, mamy prawo do zwrotu lub reklamacji zamówienia. Zwrot musi nastąpić w ciągu 14 dni od dnia, w którym otrzymaliśmy przesyłkę. Należy przy tym pamiętać, że wyroby medyczne oraz produkty lecznicze mogą być zwrócone wyłącznie z powodu:

  • wady jakościowej towarów,
  • nieodpowiedniego wydania zamówienia,
  • sfałszowania produktu.

Korzystaj tylko z godnych zaufania aptek internetowych

Poznaliśmy już zasady składania zamówień i realizacji płatności, ale najważniejsze jest, aby zawsze korzystać tylko z godnych zaufania aptek internetowych. Jak rozpoznać aptekę działającą zgodnie z prawem? Na to pytanie odpowie nasz rozmówca z apteki online Miro Apteka:

Każda apteka internetowa, która prowadzi legalną działalność, zamieszcza na swojej stronie specjalne logo: biały krzyżyk z czterema paskami w tyle. Trzy z nich są w odcieniach zieleni, jeden zaś przyjmuje szary kolor. Klikając w logo, zostajemy przekierowani do Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia i otrzymujemy informacje na temat apteki oraz jej zgłoszenia do Inspektoratu Farmaceutycznego.

Kupując w sprawdzonych aptekach internetowych, mamy gwarancję otrzymania wysokiej jakości produktów, które pomogą nam zadbać o nasze zdrowie.

śr. ocena 5 / głosów 5