Rodzaje natrysku

Natrysk może służyć w domu lub budynku użyteczności publicznej jako narzędzie codziennego użytku pozwalające na utrzymanie higieny osobistej oraz jako leczniczy zabieg, który bazuje na odpowiednim ciśnieniu oraz temperaturze wody uderzającej w ciało jednym lub wieloma strumieniami. Zajmijmy się jednak kabinami natryskowymi, które można spotkać  np. w szkole lub  na basenie.

natrysk

Stanowisko natryskowe typu I

Jest to prosta konstrukcja wydzielenia natrysku o długości do 1 m, która jest wzmocniona drążkiem z zasłonką. Wykonana z estetycznych, lekkich i trwałych oraz wodoodpornych materiałów. W tym celu wykorzystywana jest płyta kompaktowa HPL. Są one łączone ze sobą oraz do ścian za pomocą specjalnych profili aluminiowych, a wejścia do kabin są zasłaniane kotarami.

Stanowisko natryskowe typu T

Ten typ ma zastosowanie, gdy ścianka działowa ma mieć długość większą niż 1 m. Jest ona wzmocniona od czoła dodatkową ścianką usztywniającą konstrukcję oraz profilem wieńczącym. Trwałość kabin zapewnia się stosując do ich budowy materiały, które nie ulegają korozji i nie podlegają rozkładowi. W zestawie znajduje się drążek z zasłonką lub specjalne zwieńczenie, na które mocowane są zasłonki. W kabinach można również zamontować haczyki do zawieszenia ręcznika lub odzieży.

Stanowisko natryskowe z przedsionkiem lub szatnią

Tego typu stanowiska zawierają dodatkową ściankę wydzielającą przestrzeń na przebieralnie za pomocą dodatkowych zasłonek. Istnieje możliwość zamówienia takich kabin ze zintegrowaną ławką lub półką – wyjaśnia ekspert z firmy Sanipol sp. z o.o., która specjalizuje się w projektowaniu i odpowiednim wykonaniu zabudowy pomieszczeń sanitarnych.