Przydatne dodatki bieliźniane

Bielizna, którą nosimy, powinna być jak najlepszej jakości. Chodzi tu nie tylko o rodzaj użytej do jej produkcji tkaniny, ale także o różnego rodzaju dodatki krawieckie. W bieliźnie spędzamy bowiem większość dnia, dlatego powinna być ona wygodna, praktyczna, ale i estetyczna. Jakie dokładnie wyróżniamy pasmanteryjne dodatki bieliźniane i czym powinny się one charakteryzować?

regulator biustonosza

Regulatory do biustonoszy

Biustonosz powinien efektownie się prezentować, podkreślać atuty biustu i modelować jego kształt, ale przede wszystkim musi być wygodny. Istotne znaczenie ma tu wybór odpowiedniego rozmiaru stanika, jednak nawet najbardziej pasujący biustonosz będzie wymagał drobnych poprawek, by w pełni dostosować go do indywidualnych preferencji. Pod tym względem warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj zapięcia, które powinno umożliwiać swobodną zmianę długości obwodu biustonosza, a także na obecność regulatorów. Te charakterystyczne akcesoria krawieckie o prostokątnym lub owalnym kształcie z poprzeczką pośrodku pozwalają na regulowanie długości ramiączka, umożliwiając tym samym dopasowanie ułożenia biustonosza. Jeśli chodzi o parametry techniczne tego typu akcesoriów, to zazwyczaj mierzą one 10 mm i mogą być wykonane z tworzywa lub metalu w wersji nierdzewnej, np. w kolorze białym, czarnym, srebrnym lub złotym.

Dobry regulator powinien być wytrzymały i odporny na uszkodzenie, musi także umożliwiać płynne przesuwanie materiału. – Mówi pracownik reprezentujący firmę Krawgors z Ksawerowa, której specjalnością jest import dodatków krawieckich. – Warto przy tym zaznaczyć, że ten dodatek bieliźniany wykorzystywany jest nie tylko do produkcji staników, ale też bielizny nocnej, kostiumów kąpielowych, a nawet koszulek i sukienek.

Kółka i zaczepy

Niektóre modele biustonoszy dostępne są w wersji z wymiennymi ramiączkami. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie specjalnych zaczepów do przewleczenia ramiączka z haczykiem, który umożliwia przymocowanie materiału. Innym niezbędnym elementem staników, ale też np. gorsetów czy halek są tzw. kółka bieliźniane, które pełnią funkcję łączników, a także pozwalają na regulację stroju. Podobnie jak w przypadku opisanych w poprzednim akapicie regulatorów, tak też zaczepy, kółka oraz zatrzaski bieliźniane mogą być metalowe lub plastikowe, w różnych wersjach kolorystycznych, nie tylko białej i złotej, ale też białej oraz grafitowej. Podsumowując, różnego rodzaju dodatki krawieckie stanowią nieodzowny, choć dość niepozorny element wykorzystywany do produkcji bielizny i nie tylko.

śr. ocena 0 / głosów 0