Karafka do nalewek jako użyteczny prezent imieninowy

Domowe nalewki to wyroby cieszące się niesłabnącą popularnością. Nie powinno to dziwić, bo powstają z naturalnych składników, dzięki umiejętnościom amatorów, a do ich stworzenia potrzebne jest wyczucie smaku i… serce. A co, jeśliby z domowej nalewki zrobić prezent imieninowy dla bliskiego? A może po prostu sprezentować solenizantowi piękne ozdobne naczynie do przechowywania smakowitego trunku? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy zakupie karafki.  

Karafka na prezent

Karafka jako prezent okolicznościowy

W karafce można przechowywać domowej roboty nalewki i innego rodzaju trunki. Przygotowany własnoręcznie napój alkoholowy świadczy o umiejętnościach wytwórcy oraz o sercu, jakie włożył w przygotowanie takiego wyrobu. Może to być więc fantastyczny pomysł na prezent z różnych okazji, zwłaszcza na imieniny lub urodziny – zwłaszcza gdy adresat uwielbia ręcznie wykonane podarunki i lubuje się w smakowaniu domowych napojów alkoholowych.

Własnej roboty nalewka w stylowej karafce skradnie serce niejednego solenizanta. To podarunek praktyczny, efektowny, a przy tym niekosztowny. Już za około 80-100 złotych masz szansę nabyć wysokiej jakości użytkowe dzieło sztuki, które będzie doskonale prezentować się na stołach i w kredensach.

Rynek oferuje dziś wiele możliwości, więc możesz dobrać karafkę do gustu obdarowywanej osoby oraz do dominującego w jej domostwie stylu. Szczególną uwagę zwracają ponadczasowe modele Vintage, dostępne między innymi w ofercie marki KROSNO. Oczywiście można też „zaszaleć” i postawić na bardziej nowoczesne, a niekiedy wręcz nietuzinkowe kształty naczyń.

Gdzie szukać karafek do nalewek?

Warto skierować się ku zaufanym sklepom stacjonarnym i online, które specjalizują się w dostarczaniu wysokogatunkowych naczyń szklanych od renomowanych producentów. Dobrym przykładem jest sklep  Porcelana24, który oferuje wyjątkowo estetyczne wyroby szklane do nalewek.  

Standardowa pojemność karafek do nalewek wynosi od 700 ml do 1 l.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Zasadniczo forma i kształt karafki do nalewek nie mają znaczenia. Asortyment produktów jest dziś bardzo szeroki i wszystko zależy od sprecyzowanych wymagań klientów. Dobrze jest jednak zwracać uwagę na pewne cechy, które świadczą o wysokiej jakości.

Przede wszystkim karafka powinna mieć odpowiednią przejrzystość. Chodzi przecież o to, by można było podziwiać jej zawartość. Przydatną cechą jest również duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, na przykład na obtłuczenia lub zarysowania. Dobra gatunkowo szklana karafka do nalewek musi również mieć właściwości antymatujące – chodzi o to, by zapobiegać nieestetycznemu matowieniu, które pojawia się z czasem na powierzchni szkła.

Szczególnie dużą popularnością wśród miłośników stylowego piękna cieszą się produkty marek KROSNO, Hrastnik oraz karafki Edwanex.  Ostatnia z przywołanych firm słynie z produkowania karafek do nalewek o wyjątkowo wyszukanych formach.

Na karafce do nalewek nie warto oszczędzać. Lepiej od razu zainwestować w rzecz ponadczasową i niezawodną, która będzie długo cieszyć oko solenizanta.

śr. ocena 5 / głosów 1