Co i dlaczego warto kupować w sklepie zielarskim?

W ostatnich latach zapanowała moda na powrót do natury w wielu aspektach życia człowieka. Trend ten jest szczególnie silny, jeśli chodzi o odżywianie się – coraz większą uwagę zwracamy na to, co jemy. Jak się jednak okazuje, z dóbr naturalnych chętnie korzystamy też dbając o zdrowie. W tym celu chętnie korzystamy z ofert coraz bardziej popularnych dziś sklepów zielarskich. Co warto w nich kupować?

zioła

Środki parafarmaceutyczne

Parafarmaceutyki na bazie ziół cieszą się coraz większym zainteresowaniem jako dostępne bez recepty, a przede wszystkim w pełni naturalne środki uzupełniające tradycyjną terapię lekarstwami. W przeciwieństwie do leków wytwarzanych na bazie substancji chemicznych, naturalne zioła wykazują działanie łagodniejsze, co pozwala uniknąć przykrych skutków ubocznych. Z drugiej strony zaskakuje wysoka skuteczność ziół jako parafarmaceutyków, które działają leczniczo, pielęgnacyjnie i profilaktycznie, czego przykładem może być oczar wirginijski oferowany przez firmę Septyk. Odpowiednio dobrane i regularnie stosowane pomagają w różnych schorzeniach, m. in. chorobach serca i krążenia, układu oddechowego czy kostno-stawowego. Zaletą ziół jest możliwość stosowania ich przez dłuższy czas, zarówno jako uzupełnienie konwencjonalnej terapii, jak i samodzielnie, w ramach działań profilaktycznych. Ziołowe środki parafarmaceutyczne dostępne są w różnych formach, z czego najpopularniejsze są napary, żele i maści, ale coraz częściej można również spotkać specjalne okłady, płyny czy nawet chusteczki nasączone. Dzięki temu można dobrać optymalnie działający środek w dogodnej postaci.

Co jeszcze?

W jakie inne produkty warto zaopatrywać się w sklepach zielarskich? Dobrym wyborem mogą być kosmetyki ziołowe, bardzo cenione zarówno przez konsumentów, jak również specjalistów, np. kosmetologów. Dlaczego? Kosmetyki naturalne są bezpieczne i łagodne, ponieważ nie zawierają substancji chemicznych, które nieraz są agresywne czy działają alergizująco. Środki na bazie ziół są przyjazne dla skóry i mogą być długotrwale stosowane do codziennej pielęgnacji. Do ich zalet należy wysoka skuteczność i aktywne zwalczanie niedoskonałości skóry, takich jak zbytnia suchość czy nadmierne wytwarzanie sebum, a także powstawanie zmian trądzikowych. Obecnie dostępna jest szeroka gama kosmetyków ziołowych, takich jak żele o działaniu kojącym czy przeciwtrądzikowym, płyny antybakteryjne lub kremy.  Szerokie zastosowanie kosmetyków naturalnych na bazie ziół, a także ich skuteczność i bezpieczeństwo sprawiają, że jest to doskonała alternatywa dla sztucznych wyrobów kosmetycznych.