Czym się kierować przy wyborze łóżek do masażu?

Wybór odpowiedniego łóżka do masażu to kwestia niezwykle ważna, bo wpływa bezpośrednio na komfort Klienta i ergonomię pracy osoby masującej. Istnieje kilka podstawowych kryteriów, o których nie powinniśmy zapominać planując zakup takiego łóżka. Przede wszystkim, zanim zakupimy łóżko do masażu, musimy zadać sobie pytanie, jaki rodzaj masaży będziemy na nim wykonywać.

lozka-do-masazu

Wygoda dla osoby wykonującej zabieg

Wybierając wysokość łóżka do masażu powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim wzrost masażysty, który będzie przy tym łóżku pracować. Wysokość najlepiej jest ocenić stając obok łóżka do masażu i kładąc na nie dłonie. Jeśli zachowujemy pozycję wyprostowaną, łóżko ma odpowiednią dla nas wysokość. Jeśli natomiast musimy się „zgarbić”, możemy być pewni, że wykonywanie masażu będzie nas szybko męczyć, a nasz kręgosłup odczuje duże obciążenie. Najlepiej wybrać łóżko z regulowaną wysokością – pozwoli to dostosowywać wysokość do każdego masażysty korzystającego z tego właśnie łóżka.

Komfort klienta

Łóżko, na którym będzie wykonywany masaż powinno być stabilne, tak aby klient mógł się odprężyć i przyjąć wygodną pozycję. Nowoczesne łóżka pozwalają najczęściej na regulację pozycji – w zależności od potrzeb może to być pozycja np. półsiedząca lub leżąca. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na rodzaj zagłówka oraz grubość materaca oraz materiał, z którego ten materac został wykonany. Niektóre firmy, np. ForSpa posiadają w swojej ofercie łóżka do masażu z dodatkowymi funkcjami, takimi jak: materac podgrzewany czy olejoodporny.

Modny design

Nie możemy zapomnieć o tym, że wygląd materaca powinien współgrać z wystrojem wnętrza. Tutaj mamy naprawdę duży wybór kolorów i obić, jednak niezmiennie największym powodzeniem cieszą się te najbardziej stonowane i naturalne kolory, np. odcienie żółtego i pastelowego zielonego, delikatne beże i brązy. Wszystko dlatego, że takie właśnie kolory najlepiej wpływają na samopoczucie człowieka.