Catering jako element spotkania biznesowego

Organizacja spotkania biznesowego na wysokim poziomie to spore wyzwanie. Podczas przygotowań warto zadbać zarówno o stronę merytoryczną, jak również o oprawę planowanego wydarzenia. Jeśli zależy ci na tym, by zrobić jak najlepsze wrażenie na zaproszonych gościach, zaproponuj im nie tylko kawę, ale też smaczny, gorący posiłek. Elegancko podany obiad jest szczególnie wskazany, jeśli na spotkanie przewidujesz kilka godzin lub nawet cały dzień.

Twoją firmę mają odwiedzić ważni kontrahenci? A może organizujesz szkolenie lub konferencję branżową? Bez względu na to, jaki jest główny cel spotkania biznesowego, w pewnym momencie wszyscy jego uczestnicy… zgłodnieją.

Catering na spotkanie biznesowe

Spotkania biznesowe mogą przyjmować bardzo różną formułę: czasami odbywają się w surowej sali konferencyjnej, w innych przypadkach mogą przypominać spotkania towarzyskie. W pierwszym przypadku wspólny posiłek odbywa się w osobnym pomieszczeniu w trakcie przerwy, druga sytuacja zakłada zwykle połączenie rozmów biznesowych z wystawnym obiadem lub kolacją.

W przypadku spotkań o mniejszej randze standardem jest tzw. stolik kawowy, do którego uczestnicy szkolenia lub konferencji podchodzą między prelekcjami. Choć powszechne, nie jest to rozwiązanie najbardziej komfortowe. Zazwyczaj na takim stoliku znajdziemy wyłącznie napoje, ciasteczka i ewentualnie kanapki. Zimne przekąski nie są jednak w stanie zadowolić wszystkich.

Zdecydowanie elegantszą propozycją jest gorący poczęstunek. Oczywiście, jego organizacja wymaga nieco więcej zaangażowania, jednak ciepły obiad zawsze jest bardzo mile widziany przez gości. Dzięki usługom profesjonalnych firm cateringowych, takich jak Dirett Catering z Poznania, można zaproponować zaproszonym gościom smaczne, zdrowe i różnorodne dania, bez konieczności samodzielnego ich przygotowywania.

Wystawny poczęstunek, który się opłaca

Przerwa na gorący posiłek w trakcie spotkania biznesowego służy nie tylko komfortowi gości. Taki gest ze strony gospodarza wpływa pozytywnie na jego wizerunek. Wystawny poczęstunek może być dla zaproszonych osób miłą niespodzianką, jest zatem sposobem na zyskanie sobie przychylności obecnych lub potencjalnych kontrahentów.

Co ważne, koszty cateringu na spotkanie biznesowe można odliczyć od podatku. Jeśli poczęstunek jest elementem budowania wizerunku firmy, a z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku oprawy spotkań biznesowych, wydatki na catering z powodzeniem można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Planując odliczenie tych kosztów od podatku, pamiętaj o zachowaniu faktury.

śr. ocena 5 / głosów 5