Zalety ładowarek indukcyjnych

Typowy smartfon wymaga ładowania co 1-2 dni. Regeneracja baterii powinna być zatem jak najmniej uciążliwa. Najprościej zastosować bezprzewodową ładowarkę indukcyjną. Takie rozwiązanie niesie ze sobą szereg zalet.

Wygoda

Ładowarka indukcyjna pozwala na zasilanie telefonu bez potrzeby podłączania go przy pomocy kabla. Wystarczy położyć smartfona na ładowarce (podłączonej uprzednio do gniazdka), by pobierał on energię. Urządzenie w formie poręcznej podstawki z łatwością mieści się na stoliku w domu czy biurze. Można je stosować także w samochodzie – podpięte do zapalniczki lub wbudowane w kokpit.

Uniwersalność

Ładowarki bezprzewodowe to urządzenia uniwersalne. Coraz większa grupa smartfonów jest przystosowana do ładowania indukcyjnego. Telefony nieposiadające tej funkcji można zaopatrzyć we wkładkę, montowaną na tył obudowy. Przyjmuje ona formę osłonki wyposażonej w cewkę indukcyjną. Wkładki są sprzedawane w zestawie wraz z ładowarką.

Wytrzymałość

Solidne ładowarki są wykonane z wytrzymałego materiału, który gwarantuje ich trwałość i wieloletnią eksploatację. Chropowata, antypoślizgowa powierzchnia zapobiega zsuwaniu się telefonu wskutek wstrząsu bądź przypadkowego potrącenia. Dodatkowe mocowanie telefonu jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych naklejek bądź magnesów.

Estetyka

Większość ładowarek indukcyjnych jest wystawiana w eksponowanych miejscach – na stołach czy biurkach. Z uwagi na to, powinny one stanowić element nie tylko funkcjonalny, ale i ozdobny. Producenci oferują modele w stylach klasycznym i nowoczesnym, idealnie komponujące się z otoczeniem. Część z nich przyjmuje formę prostokątnych mat, inne są okrągłe. Niekiedy widujemy ładowarki które nie leżą na płasko, lecz są położone pod kątem.

Niezawodność

Metoda indukcyjnego ładowania baterii w telefonie cechuje się dużym stopniem niezawodności. Oczywiście pod warunkiem, że dysponujemy odpowiedniej jakości urządzeniem ładującym. W przypadku ładowarek bezprzewodowych warto zwracać uwagę na markę oraz na miejsce zakupu. Kupując produkt ze sprawdzonego źródła unikniemy przykrych niespodzianek. Sprzedażą wysokiej klasy ładowarek indukcyjnych zajmuje się m.in. firma Pancernik – sklep internetowy z Ostrowa Wielkopolskiego.