Zalety zbiorników mobilnych

Gospodarstwa rolne, firmy budowlane, magazyny logistyczne – wszędzie tam, gdzie do codziennej pracy wykorzystywane są maszyny transportowe i budowlane, powinien znaleźć się własny magazyn na paliwo napędowe. Olej napędowy zawsze musi być przechowywany w odpowiednich warunkach, do czego służą specjalne zbiorniki. Najbardziej praktyczne są te, które można przewozić w różne miejsca.

Własny magazyn paliwo – oszczędność i wygoda

Inwestycja w zbiornik na olej napędowy umożliwia bezpieczne magazynowanie i usprawnioną dystrybucję paliwa wewnątrz przedsiębiorstwa bądź gospodarstwa rolnego. Tworzenie własnych zapasów paliwa skutkuje oszczędnościami pieniędzy i czasu: ceny hurtowe są zawsze niższe niż przy wielokrotnym, indywidualnym tankowaniu każdego pojazdu, a stały dostęp do zapasów usprawni pracę całej organizacji.

Oprócz stacjonarnych zbiorników na paliwa, na rynku dostępne są pojemniki mobilne. To rozwiązanie sprawdza się doskonale w sytuacjach, gdy ciężkie maszyny lub pojazdy chcemy tankować w miejscu ich pracy – mówi ekspert z przedsiębiorstwa MiM Mariusz Mańkowski.

W praktyce zbiornik mobilny przydaje się np. w sytuacji, gdy zachodzi konieczność szybkiego uzupełnienia paliwa w ciężkim sprzęcie na placu budowy oddalonym od głównego magazynu czy w maszynach rolniczych pracujących w polu. Dostarczając paliwo bezpośrednio na miejsce wykorzystania maszyn, oszczędzamy przede wszystkim cenny czas, ale też pieniądze, które trzeba by było przeznaczyć na dojazd do dystrybutora i z powrotem.

Zalety mobilnych zbiorników na paliwo

Oczywiście nie każdy pojemnik nadaje się do przewożenia ciekłych paliw. Chcąc przewozić ON, musimy sięgnąć po zbiornik o specjalnej konstrukcji, zapobiegającej nadmiernym ruchom płynów w jego wnętrzu oraz przewróceniu pojemnika, a nawet całego pojazdu. Wśród najlepszych rozwiązań do transportu ON warto wymienić zbiorniki TruckMaster firmy Kingspan.

Zbiorniki mobilne Kingspan posiadają profilowane dno, które ułatwia wykorzystanie wózka widłowego do transportu na mniejsze odległości oraz załadunku na samochód. Zabezpieczenie pokrywy zamkiem na kluczyk zapobiega niekontrolowanemu korzystaniu z paliwa osobom niepożądanym, a kompletne wyposażenie pozwala na sprawną, bezproblemową eksploatację w dowolnych warunkach.

Wybierając mobilny zbiornik do przedsiębiorstwa trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego pojemność, ale też wyposażenie, które powinno obejmować wąż ssawny, pompę, kabel zasilający, przewód dystrybucyjny, nalewak oraz odpowietrzniki. Istotne jest także, by produkt spełniał odpowiednie standardy europejskie i posiadał gwarancję producenta.

śr. ocena 5 / głosów 5