Czy wynajęcie busa to dobra alternatywa dla samolotu?

Duża dostępność linii lotniczych spowodowała bardzo duże zamieszanie. Przeloty samolotem są tanie i szybkie. Obecnie są one także powszechnie dostępne i korzysta z nich coraz większa ilość osób – niezależnie od kierunku podróży. Jednak nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Pomimo popularności lotów, podróż autobusem w dalszym ciągu może być lepszym wyborem.

Podróżowanie busem – dlaczego wciąż jest chętnie wybierane?

Podróżowanie busem w dalszym ciągu może być bardziej opłacalne niż lot samolotem. Przemieszczanie się drogą lądową wypada w wielu przypadkach zdecydowanie korzystniej. Wśród największych zalet tego rozwiązania można zaliczyć między innymi:

  • niski koszt zakupu biletów,
  • większe możliwości w zakresie wyboru miejsca początku podróży,
  • brak obaw o zgubienie bagażu.

Wybór podróży samolotem bardzo często wiąże się z wysokimi kosztami. Często za lot z jego na drugi koniec kraju kosztuje kilkaset złotych. Po co przepłacać za podróż skoro można zaoszczędzić? Wystarczy tylko wybrać tradycyjny środek transportu, jakim jest bus – koszt przejazdu jest czasem nawet kilkukrotnie niższy. Zawsze można zdecydować się na przejazd nocą, która nie jest zbyt męcząca dla pasażera. Aktualnie firmy przewozowe oferują niezwykle komfortowe warunki podróżowania, dlatego spędzenie nocy w trasie nie stanowi większego obciążenia dla kręgosłupa. Dzięki temu można przespać podróż i zaoszczędzić czas za dnia.

Elastyczność podczas podróży

Bardzo ważnym aspektem jest plan podróży. Wybierając tanie linie lotnicze, bardzo często miejsce lądowania jest położone poza granicami miasta lub w znacznej odległości od wykupionego noclegu. Ograniczona jest również ilość lotnisk. W związku z tym nie zawsze można liczyć na lot bezpośredni. W takiej sytuacji bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie busa. Specjalista z firmy TRANSPORT OSÓB “MON PIERRE” zauważa:

Decydując się na podróż busem, można zachować pełną elastyczność podczas podróży. Nie musisz obawiać się o transport na miejscu. Co więcej, możesz sobie robić przerwy w trakcie jazdy. Takich możliwości nie ma podczas lotu.

Podróż bez obawy o swój bagaż

Przelot samolotem wiąże się z obawą dotyczącą bagażu. Prawdopodobieństwo jego zagubienia na większym lotnisku jest spore. W przypadku podróżowania busem ten problem nie istnieje. Bagaż można własnoręcznie załadować do luku lub nadzorować jego pakowanie. Dodatkowo w busie nikt nie sprawdza wymiarów bagażu, czy jego wagi – dlatego nie trzeba się martwić o brak spełniania kryterium i ponoszenia z tego tytułu dodatkowej opłaty.

Nowoczesne busy zachęcają do podróży

Dzięki nowoczesnym pojazdom przejazdy są zdecydowanie bardziej komfortowe niż jeszcze kilka lat temu. Decydując się na wynajęcie busa można liczyć na wygodne miejsca oraz wiele udogodnień. Standardem stał się między innymi dostęp do sieci bezprzewodowej. Przed wyruszeniem w podróż warto sprawdzić, co się bardziej opłaca – lot samolotem, czy podróż busem. W wielu przypadkach może okazać się, że druga opcja będzie zdecydowanie korzystniejsza.

śr. ocena 5 / głosów 5