Busem do krajów Beneluksu. Oferta dla turystów

Obecnie świat stoi otworem przed osobami, których marzeniem są podróże – również te w odleglejsze zakątki i poza granice Polski. Aby przekroczyć większą część granic w Europie, nie trzeba nawet mieć paszportu. Wystarczy wskazać miejsce na mapie, a później wybrać środek transportu. W ostatnim czasie bardzo popularnym kierunkiem są kraje Beneluksu. Region ten można odwiedzić, docierając tam autobusem.

Dlaczego podróż do krajów Beneluksu busem to tak dobry pomysł?

Kraje Beneluksu to region Europy, do którego zalicza się trzy państwa. Należą do nich Belgia, Holandia oraz Luksemburg. Są to więc kraje leżące stosunkowo blisko Polski.

W Internecie można natknąć się na oferty linii lotniczych, które kuszą biletami do Belgii czy Holandii w niskich cenach. Jednak zdecydowanie warto rozważyć opcję dojechania tam busem. Wpływa na to szereg zalet takiego rozwiązania.

Po pierwsze lotniska znajdują się tylko w niektórych miastach Polski. Natomiast punktów odjazdów busów jest zdecydowanie więcej. To samo dotyczy miejsc, do których można dojechać – w Belgii oraz Holandii jest ich kilkanaście.

Mimo atrakcyjnych ofert linii lotniczych przejazd busem jest zdecydowanie tańszy – niemal tak samo restrykcyjnych przepisów dotyczących bagażu, jak w przypadku samolotu.

Kraje Beneluksu to coraz popularniejszy cel podróży. Wpływają na to przede wszystkim dwie kwestie. Pierwsza z nich dotyczy podróży służbowych i do pracy. Natomiast drugim powodem jest motywacja czysto turystyczna. Bus jest doskonałą alternatywą dla samolotu oraz dla pokonania trasy do Beneluksu przy pomocy własnego samochodu. Pasażerowie mogą być pewni, że szybko i sprawnie zostaną dowiezieni na miejsce – mówi ekspert z firmy TELOS-TRANSPORT.

Jak wygląda podróż busem do krajów Beneluksu?

Wiele osób obawia się, że podróż busem będzie bardzo uciążliwa oraz mało komfortowa. Jednak nic bardziej mylnego. Nowoczesna flota to gwarancja tego, że wszystkim pasażerom będzie wygodnie oraz nie odczują trudów podróży.

O tym, że warto pojechać busem do krajów Beneluksu, decydują również warunki panujące w pojeździe. Znajduje się w nich klimatyzacja oraz bardzo wygodne fotele. Podróż umila możliwość obejrzenia filmów na DVD. Ci, którzy lubią zawsze być online, docenią łączność z siecią przy pomocy WiFi. Busem mogą podróżować również mali pasażerowie – istnieje możliwość, aby na siedzeniu zamontować fotelik. Natomiast umiejętności i zaangażowanie kierowców sprawią, że trasa zostanie pokonana w możliwie jak najkrótszym czasie i bez problemów.

śr. ocena 5 / głosów 1