Rodzaje masażerów stóp

Codzienny stres, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej – to wszystko sprawia, że nasze ciało staje się spięte i narażone na różnego rodzaju bóle oraz inne dolegliwości. Dotyczy to również stóp. Rozwiązaniem tego typu problemów jest dobry masaż. Żeby go zażyć nie musimy udawać się do salonu masażu – wystarczy wybrać odpowiedni masażer. Na rynku znajdziemy szeroki wybór tych urządzeń, podzielić je możemy na dwa rodzaje: ręczne oraz elektryczne

Masażery ręczne

To proste urządzenia, które do funkcjonowania nie wymagają żadnego źródła energii poza naszymi własnymi mięśniami. Właśnie to oraz stosunkowo niska cena i wysoka dostępność (znajdziemy je nawet w drogeriach) sprawia, że masażery ręczne należą do najczęściej wybieranych urządzeń do masażu. Dodatkowo masaż możemy przeprowadzać zgodnie z własnymi preferencjami, sami dobieramy odpowiadającą nam siłę nacisku, prędkość oraz intensywność masażu. Niestety, ta samoobsługowość ma również pewne mankamenty – aby masaż był skuteczny powinien trwać co najmniej kwadrans, w tym czasie możemy po prostu się zmęczyć i nie mieć siły by go kontynuować, szczególnie, jeśli masujemy trudno dostępne części ciała, jakimi są właśnie stopy. Łatwo się w ten sposób zniechęcić i zaprzestać powtarzania całego procesu. Masażery ręczne wykonywane są z przyjaznych ludzkiemu ciału materiałów, np. drewna czy gumy.

Masażery eletryczne

Te urządzenia są znacznie droższe i gorzej dostępne od masażerów ręcznych. dostaniemy je jedynie w sklepach ze sprzętem elektrycznym lub oferujących urządzenie medyczne i rehabilitacyjne – jednym z nich jest sklep internetowy AlmaMed. Dodatkowo do ich używania konieczne jest użycie energii elektrycznej (z sieci lub baterii), one sam zaś są dość sporych rozmiarów, dlatego raczej nie zabierzemy ich w dłuższą podróż. Te wady są jednak z powodzenie równoważone przez ich liczne zalety. Przede wszystkim – masaż odbywa się bez żadnego wysiłku z naszej strony. Masażery najczęściej mają formę miski lub pojemnika z wydzielonymi przestrzeniami, w których opieramy stopy. Wystarczy włączyć urządzenie, by masaż się rozpoczął, podczas gdy my możemy się w pełni zrelaksować lub zająć czymś innym, np. czytaniem książki czy oglądaniem telewizji. Możemy również dobrać intensywność oraz długość masażu. Dodatkową zaletą masażerów elektrycznych jest fakt, że wśród nich znajdziemy urządzenie wykonujące masaże różnych rodzajów – poza zwykłym uciskowym również próżniowy, wody czy wibracyjny. Są to opcje niedostępne dla masażerów ręcznych.