Regeneracja tuszów i tonerów. Na czym to polega?

Eksploatacja drukarek wymaga regularnej wymiany wkładów. Decydując się na ich kupno, możemy wybierać pomiędzy produktami sygnowanymi przez znane marki oraz tak zwanymi zamiennikami. To jednak nie wszystkie dostępne opcje. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, a jest nim regeneracja zużytych tuszów i tonerów. Na czym polega ten proces i czy warto go przeprowadzać?

Drugie życie tuszów i tonerów

Zakup nowych i oryginalnych wkładów do drukarek wiąże się z niemałym wydatkiem. Stąd wielu z nas szukasz alternatywnych rozwiązań. Z pewnością dobrym pomysłem jest wybór zamienników. Wystarczy, że wybierzemy dobry sklep z artykułami do wyposażenia biur. W nich znajdziemy bowiem produkty, którym warto zaufać. W dzisiejszych czasach coraz częściej korzystamy z możliwości zakupów online. Zanim jednak zdecydujemy się na zakupy tego typu, sprawdźmy opinie na temat sprzedawcy i dokładnie obejrzyjmy jego stronę internetową.  

Jest jeszcze jedna opcja, która gwarantuje niższą cenę wkładów do drukarek. Mowa tu o starych kasetach poddanych regeneracji. Czy taki tusz albo toner będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania? Jeśli kupimy produkt, który został niewłaściwie zregenerowany, może się zdarzyć, że jego jakość nie będzie zadowalająca. Tę zbliżoną do oryginalnych i nowych wkładów gwarantuje jedynie fachowo przeprowadzony proces.

Decydując się zatem na takie rozwiązanie, podobnie jak w przypadku zamienników, powinniśmy postawić na solidną firmę. Taką, która rozpoczyna proces regeneracji od wstępnego testu tonerów i tuszów. A jak przebiegają jego dalsze etapy?

Po przeprowadzeniu testów specjaliści rozkładają wkłady na części i dokładnie je oczyszczają, usuwając z nich resztki wcześniejszej zawartości i powstałe w wyniku eksploatacji zanieczyszczenia. W kolejnym kroku wymieniają zużyte elementy na nowe. Następnie do wnętrza tuszów i tonerów sypią odpowiedni proszek i – w razie potrzeby – instalują nowy chip. Na koniec składają wkłady i testują, aby sprawdzić, czy prawidłowo działają i są gotowe do dalszego użytku.

Z dbałości o ekonomię i ekologię

Dużo niższy koszt zakupu to nie jedyna zaleta takiego rozwiązania. Korzystając z regenerowanych tuszów i tonerów, możemy bezpośrednio przyczynić się do ochrony środowiska.

Zużyte wkłady należą do produkowanych przez nas każdego dnia elektrośmieci. Dając im drugie życie, specjaliści od regeneracji sprawiają, że liczba elektroodpadów realnie się zmniejsza. A my, kupując takie produkty, możemy przyczynić się do poprawy stanu naszej planety. Wbrew pozorom liczy się każdy krok i gest. Warto tutaj wspomnieć, że regeneracji poddawane są tak czarne tusze i tonery, jak i te kolorowewyjaśnia nasz rozmówca ze sklepu offishop.pl.

Na koniec jeszcze jedna ważna zaleta. Wybierając wkłady poddane prawidłowej regeneracji, zyskujemy produkt, którego jakość nie odbiega od oryginalnego, a jego ilość bywa większa. Jak to możliwe? W oczyszczonych i napełnionych na nowo kasetach pojemność jest wykorzystywana w sposób maksymalny.

śr. ocena 0 / głosów 0