Przenoszenie linii przemysłowych krok po kroku

Relokacja maszyn, urządzeń, a nawet całych zakładów polega na zmianie miejsca ich położenia. Często wymaga to dużych umiejętności logistycznych, a także odpowiedniego sprzętu i pojazdów. Dlatego też przeprowadzkami tego typu zajmują się wyspecjalizowane firmy. Jednym z przykładów relokacji jest przenoszenie linii przemysłowych. Na czym polega ten proces i jak on dokładnie przebiega?

linia przemysłowa

Jak przenosi się linie przemysłowe?

Przenoszenie linii przemysłowych musi być dobrze przemyślane pod względem logistycznym. Składa się ono z kilku etapów.

1. Relokacja większych obiektów, a nawet całych linii przemysłowych nie jest łatwa. Dlatego też bardzo ważnym etapem jest przygotowanie, szczególnie jeśli miejsce docelowe znajduje się w dużej odległości. Szacuje się wówczas czas, który trzeba przeznaczyć na przeprowadzenie całego procesu. Konieczne jest opracowanie planu rozmieszczenia sprzętu w miejscu docelowym. Podliczane są również koszty usługi.

2. Demontaż linii przemysłowych. Przebieg tego etapu dobrze tłumaczy pracownik firmy relokacyjnej Blachmix Relokacje: dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowników składającej się z mechaników, elektryków, automatyków i hydraulików demontaż urządzeń przebiega szybko i sprawnie. W pierwszej fazie maszyny są odłączane od mediów i rozkablowane, kolejno następuje demontaż mechaniczny demontowalnych elementów maszyny. W ten sposób można transportować zarówno pojedyncze maszyny, jak i całe linie produkcyjne.

3. Bardzo ważne jest to, aby wszystkie maszyny było odpowiednio zabezpieczone podczas relokacji. Firmy wyposażone w konieczne sprzęty i pojazdy będą mogły przeprowadzić ten etap szybko, sprawnie i bez większych problemów.

4. Montaż urządzeń w wyznaczonym miejscu. Kiedy elementy linii przemysłowych znajdują się już w docelowej lokalizacji, trzeba zamontować je na nowo. Konieczna jest obecność specjalistów, tak aby cały system na pewno działał tak, jak należy.

Po co przeprowadza się relokacje linii przemysłowych?

Zmiana miejsca danej linii przemysłowej może pozytywnie wpłynąć na jej efektywność. Niektóre firmy decydują się na wzmocnienie swoich sił i połączenie dwóch ośrodków produkcyjnych w celu uzyskania lepszych wyników. Głównym kryterium, według którego planuje się przeniesienie linii przemysłowych są możliwości logistyczne. Wykwalifikowane firmy dysponujące specjalistycznym sprzętem i zatrudniające profesjonalistów zadbają przede wszystkim o to, aby dobrze poznać potrzeby klienta. Potem będą w stanie przeprowadzić proces przeniesienia sprawnie i zgodnie z wcześniejszymi założeniami.

śr. ocena 0 / głosów 0