Zastosowanie orurowania w samochodach ciężarowych

Nierzadkim widokiem na trasach są pojazdy ciężarowe wyposażone w dodatkowe orurowanie oraz przytwierdzone do niego oświetlenie. Jakie są powody montowania orurowania na samochodach ciężarowych? Czy chodzi tylko o imponujący wygląd pojazdu? Okazuje się, że orurowanie ma przede wszystkim zastosowanie jako element podnoszący bezpieczeństwo na drodze.

Orurowanie do samochodów ciężarowych podnosi bezpieczeństwo

Często widujemy na naszych drogach mocno oświetlone pojazdy ciężarowe. Jest to łatwo zauważalne zwłaszcza nocą, kiedy samochód oświetlony jak choinka jest widoczny z bardzo dużej odległości… I o to chodzi! Dla bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu, a także zwierząt, które często wybiegają na drogę, właściciele samochodów ciężarowych decydują się na silne oświetlenie pojazdu. Aby było to możliwe, potrzebne jest dodatkowe orurowanie, które stanowi stelaż dla lamp halogenowych. To one odpowiadają za intensywne światło.

Ilość, zakres i miejsce orurowania jest uzależnione od potrzeb danego pojazdu oraz względów bezpieczeństwa. Orurowanie oferowane przez www.spojlery.com.pl ma certyfikaty niezbędne do dopuszczenia tak stuningowanego pojazdu ciężarowego do użytku.

Orurowanie samochodów ciężarowych świetnie wygląda!

Nie da się ukryć – orurowanie poprawia wygląd pojazdu. Czyni go bardziej widocznym, pozwala wyróżnić się na drodze i nieco spersonalizować wygląd ciężarówki. Kierowcy, jak łatwo zauważyć, bardzo lubią urządzać samochód „pod siebie”. Stąd w praktycznie każdym znajdą się tabliczki z imieniem oraz dodatkowe wyposażenie i ozdoby, które w jakiś sposób pozwalają uzyskać indywidualny charakter pojazdu. Najczęściej kierowca czuje się związany ze swoją maszyną, a dodatki „od siebie” pozwalają poczuć się lepiej w długiej trasie z dala od domu.

Orurowanie samochodu ciężarowego z jednej strony pozwala podnieść bezpieczeństwo jazdy, a z drugiej, ponieważ można niemal dowolnie rozmieszczać lampy, jest jednym z elementów odróżniających dany samochód od setek innych mijanych na trasach całej Europy.