Zalety garaży rowerowych

Coraz więcej ludzie przesiada się z samochodów na rowery. Szczególnie w okresie wiosenno-letnim, kiedy pogoda sprzyja przejażdżkom na jednośladach. Na dwóch kółkach nie tylko oszczędzamy paliwo, ale również dbamy o naszą formę. Jednak co zrobić z rowerem, kiedy wrócimy do domu? Nie każdy ma miejsce w piwnicy albo na klatce. Potrzebny jest garaż rowerowy.

garaz rowerowy

Garaż rowerowy – konstrukcja

Garaże rowerowe zbudowane są na podobnej zasadzie, jak inne boksy, służące do przechowywania wózków, sprzętu sportowego czy sanek. Najważniejsza jest wytrzymała konstrukcja, która będzie ochroną dla pozostawionego w garażu roweru. Ma być mocna, odpowiednio wykończona i zabezpieczona. Wykonywana jest z ocynkowanej stali, zabezpieczonej przed korozją i zespawanej w sposób uniemożliwiający zginanie czy skręcanie elementów – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Ziegler Studio.

Garaże mogą być lakierowane proszkowo, w kolorze wybranym przez indywidualnego klienta. Są zamykane na kłódkę, zamek tradycyjny bądź zamek elektryczny.

Po co garaż rowerowy?

Garaże rowerowe są idealnym miejscem na przechowywanie rowerów. Pozwalają oszczędzić miejsce w domu czy w piwnicy, idealnie wpisując się w miejsce, które jest im przeznaczone. Garaże chronią przed kradzieżą, ale nie tylko. Są również dobrym zabezpieczeniem przed działaniem niekorzystnych warunków meteorologicznych. Garaże mogą być wykonane na jedno, dwa bądź więcej miejsc rowerowych, optymalnie wykorzystują przy tym całą dostępną przestrzeń. Co ważne, rowerów nie musimy przypinać przy pomocy zamku czy łańcucha. Są już wystarczająco chronione i nie musimy się o nie obawiać nawet, kiedy zostawimy je bez nadzoru na kilka dni. Warto zapoznać się z ofertą garaży rowerowych, jaką znajdziemy w wielu sklepach internetowych, a jednym z nich jest firma Ziegler Studio.