Wynajmowanie auta na wakacje. Czy to się opłaca?

Wakacje to czas wypoczynku, w którym zaprzątanie sobie głowy różnymi prozaicznymi sprawami powinno odejść na dalszy plan. Zanim jednak się wyruszy, trzeba się mimo wszystko zastanowić, jakim środkiem transportu odbędzie się podróż. Przemieszczanie się musi być szybkie i sprawne, a przy tym komfortowe. Dlatego jeżeli na wakacje jedzie większa grupa osób, dobrym wyborem może być wynajęcie samochodu. Zobacz, kiedy się opłaca.

Dlaczego warto wynająć samochód na wyjazd?

Dłuższe wypady na urlop są niewątpliwie sporym wyzwaniem logistycznym. Sam wypoczynek musi być poprzedzony starannym przygotowaniem się do wyjazdu. Podstawową kwestią jest środek transportu. Zazwyczaj jest nim oczywiście samochód. Pytanie brzmi: czy warto jechać własnym autem w długą podróż? Na pozór odpowiedź jest prosta, ale – jak powszechnie wiadomo – pozory często mylą.

Jeżeli osób wyjeżdżających jest kilka, to problemu raczej nie ma, ale pojawia się on wtedy, kiedy spora grupa – rodzina czy paczka znajomych – wyrusza na wspólną wyprawę. Zabieranie dwóch czy nawet trzech samochodów może być dość niekorzystne ze względów finansowych – mnożą się opłaty za paliwo, których można by łatwo uniknąć, gdyby wszyscy pojechali jednym autem.

To bardzo dobre rozwiązanie problemu, ale tu pojawia się kolejny kłopot: mało kto dysponuje własnym busem. Właśnie dlatego jedynym wyjściem jest wynajęcie samochodu. Taka opcja, która może się pojawić jako któraś z kolei, powinna być brana pod rozwagę jako pierwsza w sytuacjach, gdy na wakacje jedzie np. 6-10 osób.

Wynajęcie auta to koszty – powiedziałby sceptyk. Jednak dużo większe wydatki mogą zostać poniesione wtedy, kiedy zamiast jednym większym samochodem na urlop jedzie się kilkoma pojazdami. W trakcie długiej podróży można wykorzystać to, że pojazd jest tylko jeden, a pasażerów wielu i zmieniać się za kółkiem dużo częściej niż miałoby to miejsce w przypadku rozbicia grupy na kilka samochodów. Pozwala to uczynić podróż autem dużo bezpieczniejszą, jak również weselszą i bardziej gwarną – wyprawa wynajętym busem może być naprawdę ekscytująca.

Gdzie wynająć samochód na wakacje?

Jak mówi specjalista z TanieAuto24.pl, coraz więcej osób decyduje się wynajmować samochód z wypożyczalni, kiedy wyjeżdża na wakacje. Takie rozwiązanie jest korzystne z ekonomicznego punktu widzenia i wygodne. Wypożyczalnia aut w Łodzi udostępnia busy oraz bardziej luksusowe modele samochodów osobowych, więc każdy wybierze odpowiedni dla siebie pojazd.

śr. ocena 0 / głosów 0