Kiedy warto zdecydować się na profesjonalny dowóz paliw?

Nie możesz zatankować paliwa na stacji? Spraw, by przyjechało ono do Ciebie! Profesjonalny dowóz paliw cieszy się coraz większą popularnością. Hurtownie paliw ciekłych rozbudowują swoją ofertę, a dzięki szerokiemu zapleczu pojazdów mogą świadczyć usługi w terenie. Cysterny paliwowe ruszają w drogę, docierając do klientów oczekujących na zamówione paliwo. W ramach usługi wykonywany jest transport, ale i rozładunek paliw. W jakich sytuacjach warto skorzystać z takiej pomocy? Sprawdźmy to.

Wsparcie w każdej sytuacji

W zakres usługi dowozu paliw wchodzą zróżnicowane wielkościowo zamówienia. Bardzo często o dostarczenie paliwa ubiegają się firmy działające w przemyśle, na przykład przy budowie dróg i innych budowach związanych z inżynierią lądową. Bogaty park maszynowy, zaawansowany sprzęt i pojazdy – wszystkie wymagają paliwa. W innym przypadku nie mogłyby sprawnie funkcjonować. Uzupełnienie braków na stacji benzynowej przeważnie nie jest możliwe ze względów logistycznych. Cysterny muszą zatem przetransportować paliwo wprost na plac budowy. To ogromne udogodnienie, dzięki któremu prace mogą przebiegać bez przeszkód. Czy oznacza to jednak, że dowozy dotyczą wyłącznie wielkiego przemysłu? Wcale nie. Zdarza się i tak, że o dodatkowe paliwo proszą klienci indywidualni – na przykład wtedy, gdy przez nieuwagę zapomnieli uzupełnić niedoborów benzyny, o czym boleśnie przekonali się dopiero gdy samochód zatrzymał się na drodze. Wypadki chodzą po ludziach, a profesjonalny dowóz paliw potrafi wybawić z opresji w najbardziej beznadziejnej sytuacji.

Dowóz prosto do celu

Przewóz paliwa odbywa się terminowo, w najbardziej zaskakujących sytuacjach, wprost do punktu docelowego. W grę wchodzą nawet trudno dostępne obszary o skomplikowanych ukształtowaniu terenu, przedmieścia, wsie czy wąskie parkingi. Wystarczy zatelefonować. Oczywiście warto się uprzednio zorientować, czy firma z której usług chcemy skorzystać obsługuje nasz region. Z uwagi na ograniczenia logistyczne, większość transportów paliwa jest prowadzonych jedynie w ściśle określonej odległości od siedziby głównej danego przedsiębiorstwa. Doskonały przykład stanowi firma AUTO-BENZ z Gorzowa Wielkopolskiego, prowadząca hurtową i detaliczną sprzedaż paliw ciekłych oraz oleju opałowego. Obszar na którym AUTO-BENZ realizuje swoje usługi transportowe dotyczy odległości do 100 kilometrów od Gorzowa. Dowóz obejmuje benzynę bezołowiową, jak również olej napędowy. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej.