Jeep Renegade – charakterystyka i rodzaje silników

Renegade jest najmniejszym modelem amerykańskiego Jeepa, który, co ciekawe, jest także pierwszym w historii przedstawicielem tej firmy produkowanym we Włoszech (we współpracy z Fiatem – właścicielem marki) przez włoski i amerykański zespół inżynierów oraz designerów. Jego premiera miała miejsce w 2014 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Sprawdźmy, czym się wyróżnia i charakteryzuje oraz jakie rodzaje silników mamy do wyboru w jego przypadku.

Po mieście i bezdrożach

Reklamowany jako najzwinniejszy SUV w historii, Jeep Renegade przyciąga ciekawym i intrygującym wyglądem. Dzięki dobrym właściwościom jezdnym jest przygotowany na płynną oraz przyjemną jazdę w komfortowych warunkach miejskich, ale najlepiej spisuje się w trakcie przejażdżki po mało znanych bezdrożach.

Offroad w wykonaniu Jeepa Renegade daje mnóstwo zabawy – zapewnia kierownik Edmark Auto – salonu i serwisu samochodów amerykańskich w Warszawie – Pozwalają na to: napęd 4×4, wysoki prześwit, a także możliwość wyboru pomiędzy trybami ułatwiającymi jazdę po różnych podłożach – śnieżnych, błotnistych, skalistych czy piaszczystych.

Renegade wewnątrz i na zewnątrz

Z wyglądu charakteryzuje się okrągłymi z przodu i kwadratowymi z tyłu reflektorami oraz grillem z siedmioma mniejszymi wlotami powietrza. Ponadto we wnętrzu natkniemy się na skórzaną kierownicę i fotele, 7-calowy ekran dotykowy do sterowania systemem multimedialnym, 6 głośników w systemie audio, a także bagażnik o bardzo dużej pojemności. Jeep Renegade oferuje również szereg systemów bezpieczeństwa, m.in. asystenta hamowania awaryjnego, asystenta pasa ruchu oraz asystenta zjazdu ze wzniesienia i ruszania pod górę.

Rodzaje wyposażenia i silników

Jeep Renegade dostępny jest w czterech poziomach wyposażenia – od wersji Sport, poprzez bardziej komfortową i funkcjonalną Longitude, aż do najwyższej pod względem technologicznym, indywidualizacji i standardowego wyposażenia wersji Limited. Renegade Trailhawk jest z kolei skierowany do amatorów jazdy terenowej. Oto poszczególne wersje silników w każdej wersji wyposażenia:

  • Sport (1.6 E-TorQ 110 KM FWD oraz 1.6 MultiJet II 120 KM FWD)
  • Longitude (1.4 MultiAir II 140 KM FWD, 1.6 E-TorQ 110 KM FWD, 1.6 MultiJet II 120 KM FWD oraz 2.0 MultiJet II 120/140 KM 4WD)
  • Limited (1.4 MultiAir II 140 KM FWD, 1.4 MultiAir II 170 KM 4WD, 1.6 E-TorQ 110 KM FWD, 1.6 MultiJet II 120 KM FWD oraz 2.0 MultiJet II 140 KM 4WD)
  • Trailhawk (2.0 MultiJet II 170 KM 4WD)