Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Kiedy kupujemy auto, musimy w odpowiedni sposób zabezpieczyć je przed kradzieżą. Nie wystarczy zamknąć go kluczykami. Złodzieje czyhają i nigdy nie wiadomo, który samochód sobie upatrzą. W jaki sposób się przed nimi uchronić? Jest na to kilka sprawdzonych. Warto z nich skorzystać, aby zapobiec kradzieży swoich czterech kółek.

zabezpieczenie samochodu

Autoalarmy

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są autoalarmy. Aby mieć pewność ich skutecznego działania, najlepiej jest instalować je w sprawdzonych serwisach motoryzacyjnych – mówi nasz ekspert z salonu Czajka-Auto Autoryzowany Dealer Toyoty.

Najbardziej rekomendowane autoalarmy wyróżniają się dynamicznie generowanym kodem, tzn. wysyłaniem do pilota innych sygnałów za każdym jego użyciem. Są również urządzenia, jednak dużo droższe, które mogą wysyłać do właściciela samochodu SMS-a, kiedy tylko zacznie się dziać coś, co może być niepokojące.

Blokady mechaniczne

Kolejnym wartym przemyślenia sposobem zabezpieczenia swojego pojazdu są blokady mechaniczne. Systemy, które mają za zadanie unieruchomić kierownicę, są dzisiaj naprawdę skuteczne. Montuje się je pod kolumną kierowniczą, a działają po przekręceniu specjalnego, dołączonego do zestawu klucza. Można także blokować skrzynię biegów.

Lokalizatory GPS

Bardzo popularnym dzisiaj i cenionym rozwiązaniem są lokalizatory GPS. Monitorują, w jakim miejscu aktualnie jest nasz samochód. Bieżące położenie auta można kontrolować na komputerze. Warto zainwestować w droższe modele posiadające specjalną funkcję antyzagłuszacza, ponieważ wielu złodziei potrafi skutecznie zablokować sygnał GPS. A może powinno się zastosować wszystkie rozwiązania jednocześnie? Nie byłby to na pewno niemądry, ale raczej bardzo kosztowny pomysł. Jeśli jednak mieszkamy w niezbyt pewnej okolicy, warto pomyśleć o chociaż dwóch z nich, a do tego wykupić ubezpieczenie AC.