Jak wybrać dobry serwis opon?

Opony to jeden z ważniejszych elementów konstrukcji każdego samochodu. Powinny być dopasowane zarówno do modelu auta, jak i panujących warunków atmosferycznych. Tylko ich właściwe dobranie pozwala zapewnić pełne bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom. Właściciele pojazdów, którzy nie znają się na oponach, powinni skorzystać z pomocy profesjonalistów – najlepiej serwisu opon. Jak wybrać właściwy? Oto co warto wiedzieć.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwisu opon?

Wiele osób w pierwszej kolejności zwraca uwagę na opinię innych klientów serwisu. Jest to dobry krok. Warto popytać znajomych o ich doświadczenia, ale też sprawdzić źródła np. internetowe. Dodatkowym kryterium potwierdzającym jakość świadczonych usług jest klasa samochodów, które w danym warsztacie są obecne. Jeśli są to „lepsze” i droższe modele to można twierdzić, że firma świadczy usługi wysokiej jakości. Skąd ta pewność? Właściciele nowych aut, wyższej klasy zwracają uwagę na renomę firmy.

Ważną rolę odgrywają także warunki lokalowe. Elementami mówiącymi wiele są narzędzia i maszyny, jak i poziom czystości. Jeśli serwis nie jest sprawdzony, warto przyjrzeć się organizacji pracy i panującemu porządkowi. Oczywiście – nikt nie każde przeprowadzać „testu białej rękawiczki”, aczkolwiek jeśli właściciel nie dba o ład nie trudno stwierdzić, że i o samochód nie zadba kompleksowo. Ważny jest też zakres świadczonych usług. Coraz więcej punktów oferuje mobilne usługi wulkanizacyjne, tzn. wykonują one prace w miejscu wskazanym przez klienta. Dość często działają 24 h/dobę, usuwając niespodziewane usterki i zapewniając pełne bezpieczeństwo kierowcy w różnych sytuacjach, bez nerwów oraz stresu.

Jakie jeszcze elementy mają znaczenie?

Jakość i marka są ważne, ale warto też zwrócić uwagę na zakres wykonywanych prac. Kompleksowa obsługa klienta w przypadku serwisu opon powinna obejmować nie tylko ich wymianę. W zakresie usług wielu firm, w tym PNEUMASTER, znajduje się także sprawdzenie ich jakości czy też profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru właściwego rodzaju. Niejednokrotnie korzystniejsze jest wybranie przedsiębiorstwa stawiającego na jakość, którą potwierdzają liczne certyfikaty, nawet jeśli usługa miałaby kosztować nieco więcej. W takiej sytuacji często cena obejmuje gwarancję okresową na produkt (jeśli był zakupiony w serwisie) oraz usługę montażu. To kolejny element potwierdzający, że warto zaufać takiej marce. Znaczenie ma też asortyment. Jeśli jest on bogaty i różnorodny to z pewnością pracownicy mają odpowiednią wiedzę zakresie jego doboru do modelu auta.

śr. ocena 0 / głosów 0