Jak wybrać dobrą wypożyczalnię samochodów?

Wypożyczalnie samochodów stają się coraz popularniejsze. Chętnie korzystają z ich usług zarówno klienci biznesowi, jak i osoby, które potrzebują samochodu do celów prywatnych. Wypożyczone auto to przede wszystkim wygoda, bezpieczeństwo oraz oszczędność kosztów. Abyśmy jednak byli w pełni zadowoleni z usług wybranej wypożyczalni, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów. Jakich? O tym poniżej.

wypozyczalnia-samochodow

Renoma wypożyczalni oraz dostępna flota samochodów

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na opinie, jakimi cieszy się wypożyczalnia wśród swoich klientów. Im więcej pozytywnych opinii i poleceń posiada bowiem wypożyczalnia, tym większe prawdopodobieństwo, że my także będziemy usatysfakcjonowani poziomem świadczonych przez nią usług. Jeśli po raz pierwszy decydujemy się na skorzystanie z usług wypożyczalni samochodowej, popytajmy także o nią wśród rodziny i znajomych. Być może korzystali już oni z tego typu usług i będą mogli polecić nam zaufaną wypożyczalnię. Bardzo duże znaczenie przy wyborze wypożyczalni samochodowej ma także ilość oraz wiek dostępnych w wypożyczalni aut. Warto wiedzieć, że samochody powinny być raczej „młode”, w wieku co najwyżej 4-5 lat. Takie samochody to bowiem bezpieczeństwo użytkowania oraz wysoki komfort podczas podróżowania. Warto także zwrócić uwagę na ich wyposażenie, aktualne przeglądy techniczne, a przed podpisaniem umowy sprawdzić, czy wypożyczalnia nakłada limity kilometrów, oraz inne rzeczy, które mogą wpłynąć na użytkowanie wynajętego auta. Wszystkie te informacje są nierzadko podawane już na stronie internetowej, tak jak w przypadku poznańskiej wypożyczalni samochodów Rent Car System.

Kaucja, paliwo i warunki umowy

Każda wypożyczalnia samochodów wymaga wpłaty kaucji w momencie podpisania umowy i wydania kluczyków do auta. Kwoty te są bardzo różne i, w zależności od auta, wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Warto wybierać wypożyczalnie samochodów, które oddają do dyspozycji klienta auta z pełnym bakiem paliwa i nie wymagają bezpośredniej zapłaty za niego. Aby uregulować tę kwestię, wystarczy jedynie oddać samochód zatankowany do pełna. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy pewność, że zapłaciliśmy za paliwo, które rzeczywiście wykorzystaliśmy na nasze potrzeby. Jeśli w umowie mamy z kolei zapis o limicie dziennym kilometrów, a wypożyczamy auto na długą wycieczkę, warto natomiast poszukać wypożyczalni, która za dodatkową opłatą zniesie limit dzienny. Jest to rozwiązanie o wiele bardziej opłacalne niż płacenie za każdy nadprogramowy kilometr, gdyż to może nas dość słono kosztować.

śr. ocena 5 / głosów 6