Iveco – samochód dostawczy dla Ciebie

Jeżeli szukasz odpowiedniego samochodu dostawczego, wypróbuj model Daily włoskiej marki Iveco. Jest to bardzo wszechstronne auto, z różnymi rodzajami nadwozia, które zdobywa coraz większą popularność wśród polskich przemysłowców. Obecnie produkowana jest szósta generacja Iveco Daily. Sprawdź, jakimicechami się wyróżnia i dlaczego jest to najlepszy samochód dostawczy dla Ciebie.

samochody-dostawcze

Różnorodność silników

Iveco Daily jest dostępny w wersjach z różnymi silnikami. Model Euro 6 jest dostępny z dwoma 4-cylindrowymi silnikami o pojemności 2,3 oraz 3,0 litrów, które osiągają moc od 120 do 210 KM i oferują moment obrotowy w zakresie od 320 do 470 Nm. Strategia projektowania silników opiera się na wykorzystaniu SCR – Technologii Selektywnej Redukcji Katalitycznej, która pozwala na zmniejszenie emisji tlenków azotu (NOx) przez wykorzystanie katalizatora.

Funkcjonalne i komfortowe wnętrze

Jeżeli chodzi o kabinę i jej funkcjonalność, w Iveco Daily Euro 6 jest ona jeszcze lepiej wyciszona w porównaniu do poprzednich modeli – poziom hałasu obniżono o 4 decybele, dzięki czemu akustyka samochodu i odczuwalność dźwięku poprawiła się o 8%. We wnętrzu pojawiła się nowa skórzana kierownica, obicia foteli w kolorze niebieskim oraz nowe piankowe zagłówki. Wszystkie schowki, a jest ich 18, zostały umieszczone w strategicznych miejscach kabiny, co sprawia, że są łatwo dostępne. W funkcjonalnej desce rozdzielczej znajdują się: nowe cyfrowe radio zapewniające odbiór stacji cyfrowych i analogowych oraz wszelkie funkcje multimedialne i zarządzania telefonem, podstawka służąca do umieszczenia urządzeń mobilnych, a także dwa łatwo dostępne porty USB. Opcjonalnie dostępna jest także indukcyjna ładowarka do smartfonów.

Samochód do realizacji różnych zadań

Należy dodać, że Iveco Daily jest najwszechstronniejszym samochodem w swojej klasie. Można go kupić w kilku różnych wersjach – furgonu z nadwoziem pełnym i częściowo przeszklonym, podwozia z kabiną zwykłą bądź przedłużaną lub z odsłoniętym podwoziem, co sprawia, że jest to pojazd, który można zastosować do realizacji różnorodnych zadań – wymienia pracownik salonu samochodowego ADF Auto – autoryzowanego serwisu samochodów Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Abarth i IVECO oraz jednego z największych oraz najnowocześniejszych na Dolnym Śląsku magazynów oryginalnych części zamiennych.

Iveco Daily może być używany jako samochód kempingowy, karetka, laweta, pojazd do przewozu śmieci, a także bus do przewozów międzymiastowych lub autobus szkolny – bogato wyposażona wersja o masie 6,5 ton jest najlepszym standardowym pojazdem na rynku, który zapewnia dużą przestrzeń bagażową i daje możliwość przewozu 22 pasażerów.

śr. ocena 5 / głosów 6