Dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie floty pojazdów?

Coraz większą popularnością cieszą się ubezpieczenia floty pojazdów firmowych. Wynika to m.in. z faktu, że przy pomocy jednej umowy można zbiorczo ubezpieczyć wszystkie samochody. Dlaczego właściwie ubezpieczenia aut firmowych cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Dowiedz się, jak tego typu zabezpieczenie wpływa na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, jakie zalety z tego wynikają i jakich sytuacji pozwalają uniknąć.

Ubezpieczenie floty pojazdów firmowych – kto może z niego skorzystać?

Ubezpieczenia samochodów są popularnym rozwiązaniem wśród różnorakich firm, zarówno dużych, jak i mniejszych. Nierzadko, flota pojazdów stanowi główne mienie przedsiębiorstwa i w przypadku np. kradzieży aut, sytuacja jest dla niego znaczącym utrudnieniem, które może doprowadzić do sporych strat, a czasem nawet bankructwa. Dlatego też, ubezpieczenie floty pojazdów najczęściej wybierane jest przez firmy transportowe i spedycyjne, w których pojazdy stanowią główne mienie firmy. Oprócz nich, decyduje się na nie również wiele firm, które w swojej działalności często wykorzystują samochody – należą do nich np. firmy medyczne, przedstawiciele różnych sklepów, doradcy itp. Co ciekawe, coraz częściej na ubezpieczenie floty decydują się także niewielkie firmy, które są w posiadaniu minimum 1-10 samochodów. Jest to dla nich opłacalne rozwiązanie, które warto wybrać zamiast zawierania osobnych umów z ubezpieczycielem na każde, firmowe auto. 

Czemu warto skorzystać z ubezpieczenia floty samochodów firmowych?

Ubezpieczenia floty pojazdów są obecnie tak popularne, gdyż jest to usługa kompleksowa, na której firma może wiele zyskać. Oprócz standardowego i obowiązkowego OC, przedsiębiorcy mogą zdecydować się na ubezpieczenie: Assistance, Autocasco, odpowiedzialności cywilnej, ochrony prawnej, opon i szyb oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Tego typu ubezpieczenia floty samochodów firmowych są korzystne, gdyż w dużej mierze ograniczają wydatki przedsiębiorstwa np. na naprawy bądź wymiany zużytych części. Jest to szczególnie korzystne, gdy pojazdy są finansowane kredytem lub leasingiem – podkreśla specjalista z firmy Ubezpieczenia Jabłoński z Warszawy.

Ponadto, właściciele decydują się na tego typu ubezpieczenia, gdyż sytuacje takie jak kradzież samochodów, awaria i inne powodują zastój w pracy, co z kolei ubezpieczyciel jest w stanie zminimalizować do zera. Dzięki odszkodowaniom z ubezpieczenia można w krótkim czasie okiełznać sytuację i przywrócić sprawność pojazdom, co uniemożliwi narażenie firmy na straty.

śr. ocena 5 / głosów 5