Co wpływa na estetykę felg?

Felgi to bardzo ciekawe elementy samochodu, które z jednej strony stanowią element zawieszenia, a z drugiej estetyczne uzupełnienie nadwozia pojazdu. Większość z nas preferuje dziś zakup felg aluminiowych, które podnoszą wartość samochodu – dosłownie i w przenośni. Co wpływa na estetykę felg aluminiowych? W jaki sposób należy o nie odpowiednio dbać na co dzień i kiedy warto zdecydować się na kompleksową renowację felg?

felgi samochodowe

Regularna pielęgnacja felg aluminiowych

Podstawą utrzymania felg aluminiowych w odpowiednim stanie jest właściwa, regularna pielęgnacja. Podstawą pielęgnacji felg jest oczywiście regularne mycie, o co każdy może zadbać na co dzień samodzielnie. Wszelkie lekkie zabrudzenia bez problemu usuniemy, używając samej wody. Dobrze jest regularnie usuwać zanieczyszczenia w postaci nalotu, by jego kolejne warstwy z czasem nie zamieniły się w trudną do usunięcia warstwę brudu. Felgi przecieramy delikatnie miękką szmatką lub gąbką, nie dociskając mocno materiału, by nie spowodować powstania niechcianych zarysowań. Jak mówią nam fachowcy firmy Felgi Trójmiasto z pomorza, przy czyszczeniu felg możemy używać również detergentów, ale wyłącznie tych, które są dedykowane właśnie do pielęgnacji felg aluminiowych. Nie sięgajmy po przypadkowe preparaty, nawet pozornie delikatne (w stylu płynu do naczyń). Po myciu felgi zawsze powinniśmy obficie spłukać wodą. Czyszczenie felg samochodowych od wewnątrz warto zaplanować sobie na czas okresowej wymiany ogumienia.

Regeneracja felg aluminiowych

Nic nie jest niezniszczalne, o czym wszyscy doskonale wiemy, dlatego z czasem eksploatacji felg zawsze będą pojawiały się na nich drobne uszkodzenia, zarysowania itp. (od piasku, kurzu, kamieni). Zdarzają się też uszkodzenia większe, na przykład od uderzenia w krawężnik czy inny przydrogowy element, czy powstałe podczas niezbyt delikatnego demontażu lub montażu opon. Kiedy uszkodzenia są wyraźne, sprawiają, że samochód wygląda mało estetycznie, warto zdecydować się na kompleksową renowację felg. To też swoją drogą ciekawy pomysł dla osób, które po prostu chciałyby zmienić coś w swoim aucie i zmienić kolor felgkompleksowy zabieg renowacji felg na to pozwala. Jak to się odbywa? Na początku felga trafia na kilka godzin do fachowej kąpieli chemicznej. Pod wpływem wysokiej temperatury usunięta zostaje warstwa starej farby; pozostaje nam gołe, matowe aluminium. Felga zostaje obmyta, obdmuchana, a następnie usuwane zostają wszelkie uszkodzenia poprzez szlifowanie, piłowanie, ścieranie papierami o odpowiedniej gramaturze na gładko. Na tak przygotowaną felgę trafiają odpowiednie warstwy lakieru – to proces wieloetapowy: nakładanie podkładu, wypiekanie w piecu, stygnięcie, nakładanie koloru, wypalanie. Dzięki tym kolejnym krokom felga odzyskuje swój pierwotny wygląd – po prostu wygląda znów jak nowa.

śr. ocena 0 / głosów 0