Co warto wiedzieć o instalacji systemu car audio?

Dobrze dobrany i prawidłowo zamontowany system car audio to sposób na idealne brzmienie odtwarzanej podczas jazdy samochodem muzyki. Powinien się on składać z profesjonalnego sprzętu oraz spełniać indywidualne oczekiwania względem jakości płynącego z głośników dźwięku. Nie można też pominąć tak ważnej kwestii, jaką jest odpowiednie przygotowanie pojazdu do montażu zestawu car audio.

Czy warto inwestować w system car audio?

Nowoczesne systemy car audio montowane są w niemal każdym samochodzie, który obecnie wyjeżdża z salonu. Niestety, koneserzy dobrego brzmienia narzekają, że fabrycznie montowane zestawy car audio nie należą do najwyższej jakości, co może mieć związek z oszczędnościami dotyczącymi wyposażenia pojazdów nie tylko z niższej i średniej półki cenowej. Sprzęt grający powinien gwarantować wyjątkowe brzmienie i spełniać indywidualne oczekiwania, więc warto zastanowić się nad jego tuningiem lub montażem nowego car audio z użyciem urządzeń o lepszych parametrach technicznych. Dobry zestaw car audio warto też zamontować w pojazdach starszego typu, które nie są wyposażone w wysokiej jakości sprzęt grający.

Zestaw car audio powinien gwarantować czyste, idealne brzmienie ulubionej muzyki. Nie zawsze fabryczny sprzęt spełnia pokładane w nim oczekiwania, więc warto zdecydować się na montaż nowego systemu. Można tego dokonać samodzielnie, jednak najlepszym wyborem będzie skorzystanie z usług profesjonalistów, oferujących możliwość zakupu poszczególnych elementów zestawu, ich fachowy, szybki montaż oraz późniejszy serwis – wyjaśnia specjalista z firmy Stopol Group z Pruszkowa.

Jak przygotować się do montażu systemu car audio?

Zanim zdecydujemy się na zakup poszczególnych elementów systemu car audio, trzeba zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami względem jego działania. Dobry zestaw powinien zostać dopasowany do rodzaju najczęściej słuchanej muzyki, bo tylko wówczas spełni pokładane w nim oczekiwania. Za odtwarzanie wysokich tonów odpowiedzialne są tzw. piszczałki, czyli głośniki wysokotonowe; niskie tony odtwarzane są z głośników basowych, czyli niskotonowych. Wybór rodzaju i ilości głośników musi zostać dopasowany do ulubionego rodzaju muzyki, bo inaczej nie zapewnią one najwyższej jakości dźwięki. W tej kwestii warto zasięgnąć porady specjalisty, który pomoże połączyć gust muzyczny z dostępnym w sklepach sprzętem. Podczas instalacji systemu car audio trzeba także zawracać uwagę na prawidłowy wybór innych elementów zestawu. Co istotne, liczy się nie tylko wybranie dobrego odtwarzacza, kabli oraz subufera i wzmacniacza, ale również prawidłowe przygotowanie pojazdu do instalacji systemu, dlatego niezbędne jest właściwe wygłuszenie drzwi, co zapobiegnie zniekształcaniu dźwięku i zabezpieczy przed nieprzyjemnymi trzaskami oraz innymi niepożądanymi dźwiękami. Aby uniknąć problemów i niezadowolenia z inwestycji w sprzęt grający, najlepiej skorzystać z usługi montażu car audio, bo wówczas zyskamy pewność, że zapewni on czyste, idealne brzmienie.

śr. ocena 5 / głosów 5