Konstrukcje na czasie. Hale sportowo-widowiskowe

Moda na sportowy tryb życia ogarnia przestrzeń publiczną w coraz większym stopniu. Co rusz powstają nowe stadiony, hale i pomniejsze konstrukcje, służące podejmowaniu różnych aktywności fizycznych. Te same, przestronne obiekty, sprawdzają się świetnie jako miejsca organizowania koncertów i innych widowisk.

hale sportowo-widowiskowe

Obszerne i uniwersalne

Hale sportowe to ważny element infrastruktury miejskiej, zajmujący prominentne miejsce w planach rozwojowych lokalnych samorządów. Funkcjonalne obiekty pozwalają na krzewienie kultury fizycznej, a zarazem posiadają wielki potencjał komercyjny. Większość współczesnych hal ma zatem charakter publiczny i cechuje się dużą uniwersalnością.

Przeważnie inwestuje się w budowle obszerne, mieszczące spore ilości widzów – od kilkuset do nawet kilku tysięcy. Do najlepszych konstrukcji należą te o dużej rozpiętości, nie wymagające zagarniających przestrzeń podpór wewnętrznych. Dobra hala gwarantuje też trwałość, elastyczność i wytrzymałość.

Niezawodne jak stal

W jaki sposób zebrać w jednej budowli wszystkie, wymienione wyżej cechy? Odpowiedź jest prosta – inwestując w halę o konstrukcji stalowej. Uniwersalna hala musi bowiem powstać w oparciu o uniwersalny budulec.

Elementy stalowe można zamontować tanim kosztem w ciągu kilku tygodni. Dzięki temu da się wybudować nie tylko halę stałą, ale też obiekt sezonowy – np. miejskie lodowisko – komentuje ekspert firmy Profix, czołowego polskiego producenta hal stalowych, w tym hal o przeznaczeniu sportowo-widowiskowym.

Żeby było jasne, obecność stali wcale nie oznacza braku solidności. Konstrukcje buduje się prosto i szybko, ale też niezwykle starannie. Przykładowo – do konstrukcji dachów można stosować bezpieczne i niezawodne kształtowniki zimnogięte, wzmacnianie stopami cynku, aluminium oraz włóknami szklanymi.

Uliczna rekomendacja

Zalety hal stalowych najlepiej reklamuje… ulica. Wystarczy wyjść na miasto i spojrzeć na okoliczną infrastrukturę. Znaczna część obiektów sportowych to właśnie hale stalowe.

Polityka inwestycyjna większości podmiotów, zarówno prywatnych jak i publicznych, jest nakierowana na minimalizację kosztów, przy jednoczesnym uzyskaniu jak najlepszych efektów. Hale stalowe świetnie wpisują się w tę filozofię – ocenia specjalista Profix.

Wnioski? Można podejrzewać, że mamy do czynienia z kształtującym się trendem, a stalowe hale sportowo-widowiskowe będą cieszyć się coraz większą popularnością. Z korzyścią dla inwestorów oraz zwykłych użytkowników.