Gdzie zaopatrywać się w części zamienne do sztaplarek?

Wózki widłowe, nazywane też czasem sztaplarkami, są najmocniej eksploatowanym sprzętem w większości magazynów i składów przemysłowych. Prędzej czy później poszczególne elementy maszyn ulegają zużyciu, toteż warto zawczasu rozejrzeć się za dobrym dostawcą części zamiennych.

czesci-zamienne-do-sztaplarek

Każde urządzenie w trakcie intensywnego użytkowania ulega niszczeniu i wózki widłowe nie są tutaj wyjątkiem – zauważa nasz rozmówca z firmy IPZ.

Pojawiająca się okresowo konieczność wymiany opon, filtrów, pasków i elementów oświetlenia w sztaplarce jest zupełnie naturalna, a dodatkowo podczas pracy może dojść do przypadkowych uszkodzeń mechanicznych, których naprawa również będzie wymagała wymiany zepsutych części. Gdzie ich szukać?

Części do sztaplarek znanych i mniej znanych marek

Przedsiębiorstwa wykorzystujące własne składy wózków widłowych często miewają kłopoty ze skompletowaniem części wymiennych, szczególnie w sytuacji, gdy używają sztaplarek mniej znanych producentów zagranicznych.

Dlatego szukając dostawcy części zamiennych warto wybrać takiego partnera, który specjalizuje się właśnie w tych pojazdach i w swojej ofercie posiada szeroki wybór części do wózków widłowych różnych marek z całego świata: od azjatyckich olbrzymów, takich jak DAEWOO i TOYOTA, po elitarnych producentów skandynawskich, jak DAN TRUCK i BT.

Internetowa aukcja, czy konkretny sklep?

Coraz popularniejszą formą zakupu części zamiennych jest korzystanie z aukcji internetowych. Ostrzegamy jednak przed tego typu transakcjami, nie tylko ze względu na utrudnioną weryfikację uczciwości sprzedawcy, ale także z powodu kłopotliwej wymiany i ewentualnego zwrotu towaru podczas takich zakupów.

Zakupy w konkretnej firmie dają przede wszystkim pewność rzetelnej obsługi, ale także możliwość uzyskania porady, a nawet wsparcia serwisowego, jeśli zajdzie taka potrzeba – mówi ekspert z firmy IPZ.

I choć internet jest świetnym źródłem informacji na temat działających na rynku dostawców części zamiennych do wózków widłowych, zachęcamy do osobistego kontaktu telefonicznego z wybranym zaopatrzeniowcem.