Zepsuł ci się smartfon? – Kup używany w niskiej cenie

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu komórkowego. Już ponad 90 proc. Polaków korzysta z komórek, dzwoniąc, wysyłając SMS-y, surfując po internecie i korzystając z wielu innych funkcji, które gwarantują nam te urządzenia. Kiedy nasz smartfon się zepsuje, a nie mamy pieniędzy na nowy, to nie powód do smutku. Możemy zastanowić się nad używanym telefonem w niskiej cenie.

Używany nie znaczy gorszy

Używany telefon wcale nie musi być gorszy. Chociaż nie jest w idealnym stanie, to otrzymujemy dobrej jakości smartfona w zdecydowanie niższej cenie. Nie musimy pozbawiać się całej wypłaty, tym bardziej, że wartość telefonów komórkowych bardzo szybko spada. Twoje urządzenie to dzisiaj najnowszy model? Za kilka miesięcy będzie już daleko w tyle.

Nie zawsze warto jest wykładać grube pieniądze, aby pochwalić się przed znajomymi. Możemy mieć równie dobry sprzęt za o wiele mniejsze pieniądze – komentuje nasz rozmówca z firmy SHOPLET.

Co więcej, wybierając używany model, mamy szansę poznać na jego temat wszystkie opinie. Nowe, dopiero wchodzące na rynek urządzenia, są tak naprawdę niesprawdzone. Nic o nich nie wiemy, a mogą okazać się bardzo kosztownym niewypałem. Tylko stracimy pieniądze, a z telefonem bardzo szybko się rozstaniemy, ponieważ nie będzie spełniać naszych oczekiwań. Czy naprawdę tego chcemy? Można podjąć znacznie lepszą decyzję i mądrze kupić używane urządzenie, które będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Na co zwrócić uwagę, kupując używanego smartfona?

Kupowanie używanego telefonu komórkowego nie może być pochopne. Musimy sprawdzić kilka istotnych kwestii, a mianowicie:

  • Stan telefonu – upewnijmy się, że telefon działa, obudowa nie jest pęknięta, a ekran nie jest porysowany. Drobne rysy mogą występować, w końcu nie jest to nowy sprzęt. Kiedy jednak rysa uniemożliwia nam widzenie obrazu, powinniśmy poszukać innego modelu
  • Porty smartfona – sprawdźmy, czy działa port do ładowania, słuchawek i podłączenia telefonu do komputera, przecież na pewno będziemy chcieli np. zrzucić zdjęcia
  • Specyfikację techniczną – powinniśmy zweryfikować, czy dany telefon spełni nasze oczekiwania. Dokładnie przeczytajmy opis smartfona w sieci, aby później nie okazało się, że nie ma funkcji, na których najbardziej nam zależało
  • Simlock – jeżeli smartfon jest zablokowany, poniesiemy kolejne koszty związane z usunięciem blokady
  • Akcesoria do telefonu – zazwyczaj w komplecie otrzymujemy ładowarkę i słuchawki. Upewnijmy się, że działają, zanim zdecydujemy się na zakup urządzenia.

Po takich dokładnych oględzinach, możemy śmiało zdecydować się na zakup wybranego smartfona.