Zakup grzejnika elektrycznego. Kiedy to się opłaca?

Planujesz zakup grzejnika elektrycznego? Do wyboru masz zarówno modele konwektorowe, piecyki akumulacyjne, jak i dekoracyjne panele grzewcze. W większości sytuacji najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne grzejniki konwektorowe są najlepszym rozwiązaniem. Zarówno w odpowiedzi na potrzeby dodatkowego, jak i głównego ogrzewania. Specjalne piecyki wymagają bowiem zmiany taryfy, a panele są dość kosztowne.

Konwektorowy grzejnik elektryczny, jako ogrzewanie główne lub dodatkowe

Grzejnik elektryczny może być traktowany, jako ogrzewanie rezerwowe albo główne. Wybierając sposób ogrzewania domu, większość osób decyduje się na standardowe produkty. Coraz rzadziej używane kopciuchy wyparł tak zwany eko groszek i ogrzewanie gazowe. Ogromną popularność, między innymi dzięki dofinansowaniom zyskała też fotowoltaika. Elektryczne metody ogrzewania domu, które uważa się za najmniej korzystne finansowo w niektórych sytuacjach są jednak niezastąpione!

Jeśli ogrzania wymagają rzadko uczęszczane pomieszczania albo wnętrze, z którego korzysta się wyłącznie przez kilka godzin w ciągu dnia, zakup grzejnika elektrycznego wydaje się najrozsądniejszym wyborem. Łatwy i tani w montażu grzejnik, nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań instalacyjnych. Szybko nagrzewa wnętrze, wydzielając tak samo przyjemne ciepło, jak kaloryfery podłączone do układu centralnego ogrzewania.

Jako samodzielną jednostkę, grzejnik zasilany prądem można zabrać ze sobą do domku letniskowego lub do garażu. Aby cieszyć się jednak wytwarzanym ciepłem, należy dobrać moc urządzenia do powierzchni, która ma być ogrzana. W pomieszczeniach, w których klasyczne grzejniki nie dostarczają wystarczających ilości ciepła, konwektory sprawdzają się jako grzejniki dodatkowe.

Nowoczesny design i estetyka wykonania grzejników elektrycznych

Elektryczne grzejniki, które można znaleźć w ofercie sklepów z akcesoriami grzewczymi mają oryginalny, nowoczesny design. Producenci nie zapomnieli też o wyposażeniu ich w wiele praktycznych funkcji, typu sterowanie poprzez WiFi czy termoregulator. –

Nasze grzejniki zyskują nowoczesny wygląd dzięki zastosowaniu frontu wykonanego ze szkła hartowanego. Każdy grzejnik wyposażony jest w dotykowy, cyfrowy termostat z wyświetlaczem LCD. Urządzenia mogą spełniać rolę grzejników dekoracyjnych zarówno w zwykłych pomieszczeniach, jak i tych o nowoczesnym wyglądzie. Wbudowany w nie programowalny termoregulator z możliwością sterowania WiFi umożliwia precyzyjną regulację temperatury w zakresie od 5°C do 45°C – wyjaśnia właściciel ECO SOLUTIONS.

Tak precyzyjna regulacja umożliwia ustawienie dokładnej, oczekiwanej temperatury pomieszczenia i określenie harmonogramu grzania, co w oczywisty sposób minimalizuje koszty eksploatacyjne urządzenia.

Jak widać, grzejniki zasilane prądem mogą być rozwiązaniem ekonomicznym. Trzeba tylko zainwestować w innowacyjne ich modele.

śr. ocena 0 / głosów 0