Wynajem agregatu prądotwórczego na imprezę plenerową

Agregat prądotwórczy generuje prąd niezbędny do zasilania wielu urządzeń. Przydatny jest zarówno w domach prywatnych, jak i firmach, gdy dojdzie do awarii sieci elektrycznej. Zastosowanie znajduje także na imprezach plenerowych, dlatego przy ich organizacji warto zdecydować się na jego wynajem.

Czym jest agregat prądotwórczy

Agregat prądotwórczy to urządzenie elektroenergetyczne, które stanowi samodzielne źródło prądu. Składa się z prądnicy synchronicznej z elektromagnesami lub magnesami stałymi, silnika spalinowego, rozdzielnicy elektrycznej, a także z urządzeń kontrolno-pomiarowych i pomocniczych, które umieszczane są na wspólnej konstrukcji metalowej.

Agregaty stosuje się:

  • do wytwarzania energii elektrycznej dla różnych potrzeb, w tym siły napędowej, światła i ogrzewania, na obszarze, na którym nie ma innych źródeł,
  • w przypadku przerwania normalnej sieci rozdzielczej, która spowodować może materialne lub finansowe szkody, bądź przeciążenie sieci.

Agregaty prądotwórcze, w zależności od przeznaczenia dzieli się na agregaty w zastosowaniu lądowym i agregaty w zastosowaniu morskim.

Budowa

Jako, że agregaty prądotwórcze to autonomiczne zespoły wytwarzające energię elektryczną, to charakteryzują się dość skomplikowaną konstrukcją. Co więcej, ich budowa różni się w zależności od rodzaju i przeznaczenia.

Mechanizm prądotwórczy składa się z kilku niezbędnych elementów, które występują w różnych kombinacjach i różnych typach. Należą do nich wysokoprężny silnik agregatu prądotwórczego, zbiornik paliwa, prądnica wraz z przyłączami, tłumik spalin oraz dodatkowe elementy (np. wyciszona obudowa, akumulator z osprzętem).

Agregat na imprezie plenerowej

Choć agregaty prądotwórcze wykorzystuje się przede wszystkim w razie awarii sieci lub przerwy w dostawie prądu, to mają one także inne zastosowanie.

Tego typu agregaty świetnie sprawdzają się podczas różnego rodzaju imprez plenerowych, na których konieczne jest zasilenie oświetlenia i sprzętu nagłaśniającego za pomocą mobilnego urządzenia – tłumaczy nasz rozmówca, reprezentujący firmę AGAR POWER.

Szukając sprzętu zasilającego na imprezę plenerową, warto wybrać taki, który wyposażony jest w stabilizację napięcia. Ponadto, musi być przystosowany do współpracy z odbiornikami i sprzętem estradowym oraz telewizyjnym.

Na imprezach plenerowych, zasilanie jest kluczowym elementem organizacji, a każde niedopatrzenie może zaważyć na powodzeniu całego przedsięwzięcia. Awaria zasilania może nie tylko negatywnie wpłynąć na odbiór danego widowiska, ale przede wszystkim zagrażać bezpieczeństwu osób mających styczność ze sprzętem elektrycznym. Dlatego warto postawić na sprawdzony sprzęt wysokiej jakości, który wynająć można z renomowanej wypożyczalni agregatów.