Jakie są niezbędne akcesoria do radiotelefonów?

Radiotelefony, jak wskazuje nazwa, to urządzenia, które komunikują się ze sobą za pośrednictwem fal radiowych – mają za zadanie wysyłać sygnały w postaci fal radiowych i takie sygnały przychodzące odbierać. Można więc stwierdzić, że współpracujące ze sobą radiotelefony tworzą najprostszą sieć radiową. Liczba radiotelefonów, które w takiej sieci pracują, nie ma w zasadzie ograniczeń. Jedyny warunek, by mogły ze sobą współdziałać, to pozostawanie w zasięgu działania, który zależy od ukształtowania terenu, a także znajdującej się na nim zabudowy. Teoretycznie każdy użytkownik radiotelefonu może słyszeć innego, który znajduje się w zasięgu. W praktyce stosuje się jednak kanały oraz kody, co daje możliwość znalezienia dla siebie wolnej przestrzeni, jeśli na przykład chcemy mieć kontakt wyłącznie z jedną osobą. Jakie są dostępne akcesoria do radiotelefonów?

Walkie talkie

Akumulatory, ładowarki, słuchawki i mikrofonogłośniki

Radiotelefon, jak każde urządzenie bezprzewodowe, musi być wyposażone w akumulator, który wyglądem niewiele różni się od akumulatora do telefonu komórkowego, potocznie nazywanego baterią. W związku z tym, że na rynku dostępnych jest dużo różnych radiotelefonów od wielu producentów, zawsze należy sprawdzić, czy na pewno wybieramy akumulator odpowiedni do naszego urządzenia – prawidłowy dobór wydłuża żywotność pracy sprzętu. Do ładowania akumulatora radiotelefonu możemy wybrać kilka rodzajów ładowarek, na przykład zwykłą, biurową z podstawką, czy ładowarkę samochodową. Jeszcze większy wybór mamy pośród słuchawek oraz mikrofonogłośników, które tworzone są przez producentów w taki sposób, by zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Dostępne są na przykład wersje z dyskretnymi, przezroczystymi rurkami dźwiękowymi – słusznie kojarzymy je na przykład z ochroniarzami, czy detektywami.

W ofertach znajdziemy także zestawy słuchawkowe z wbudowanym mikrofonem oraz przyciskiem nadawania, czy zestaw słuchawkowy z mikrofonem na wysięgniku. Dostępne są także małe, duże i średnie zaczepy do nich. Na rynku znajdziemy także mikrofonogłośniki, na przykład z funkcją tłumienia szumu wiatru, a do tego wodoszczelne – mówi nam przedstawiciel sklepu AZSTUDIO.com.pl z Radomia.

Mikrofony, głośniki, futerały i inne

Do radiotelefonów możemy dokupić również mikrofony i głośniki, które idealnie dopasowane są do urządzeń. W sklepie z akcesoriami do radiotelefonów znajdziemy również mnóstwo futerałów, pokrowców i zaczepów, dzięki czemu będziemy mogli bezpiecznie przypiąć nasze urządzenia na przykład do paska od spodni. Dostępne są akcesoria mniej i bardziej eleganckie, a także mniej i bardziej rozbudowane – jeśli sam futerał nam nie wystarcza, możemy na przykład wyposażyć się w kamizelkę z futerałem, w której dodatkowo pomieści się kilka innych akcesoriów. Wybór jest naprawdę szeroki, a wbrew opiniom niektórych osób, radiotelefony wciąż są powszechnie używane, chociażby w dużych zakładach pracy, czy na placach budów.