Czym się kierować przy wyborze sprzętów AGD?

Podstawowy sprzęt AGD, czyli lodówka i pralka, to niezbędne wyposażenie każdego mieszkania. Ponieważ są to urządzenia kosztowne, a od ich niezawodności zależy nasza wygoda, warto wybierać je rozważnie i cieszyć się niezakłóconym działaniem przez długie lata.

sprzety agd

Jakość i funkcjonalność sprzętu AGD to oczywiście najważniejsze aspekty, którymi będziemy kierowali się podczas zakupów, jednak nie powinniśmy rezygnować z estetycznego wyglądu kuchni czy łazienki – zauważa nasz rozmówca z  firmy AGMA-STUDIO.

Świetnym rozwiązaniem problemu wkomponowania lodówki i zmywarki w przestrzeń kuchenną jest możliwość zabudowy tych sprzętów. Jednak bez względu na sposób planowanej aranżacji, musimy zwrócić uwagę na kilka podstawowych zagadnień.

Wymiary sprzętów AGD

Zabierając się za wybór AGD musimy znać wymiary pomieszczenia, w jakim mają się one znaleźć, a także dokładny plan, uwzględniający przestrzeń, jaką jesteśmy gotowi przeznaczyć właśnie dla tych urządzeń. Jeżeli nie jesteś pewien, że twój pomysł na AGD w kuchni będzie w pełni zadowalający, projekt warto przedyskutować ze specjalistą.

Konsultacja i pomoc profesjonalnego projektanta będzie też konieczna, jeśli decydujesz się na zabudowę artykułów gospodarstwa domowego. Takie rozwiązania cieszą się rosnącą popularnością nie tylko ze względu na wysoką estetykę kuchni z ukrytymi urządzeniami AGD, ale także z powodu dużej wygody, jaką oferują użytkownikom.

Renoma marki i awaryjność AGD

Jak wspominaliśmy we wstępie, niezwykle istotna jest niezawodność domowego sprzętu. Należy strzec się nie tylko urządzeń, które grożą koniecznością szybkiej wymiany na nowe, ale także takich, które znane są z częstego występowania drobnych usterek. Seria drobnych napraw sprzętu AGD może być bardzo kosztowna, a w konsekwencji mniej opłacalna niż zakup solidnego sprzętu z wyższej półki.

Funkcjonalność i cena sprzętu AGD

Lodówka z opcją produkcji lodu w kostkach z pewnością jest świetnym gadżetem, ale zanim zdecydujesz się na taką inwestycję, upewnij się, że jest ona opłacalna i… potrzebna w twoim domu. Ceny modeli z dodatkowymi funkcjami są zazwyczaj wyższe niż w przypadku ich standardowych odpowiedników. Być może nadwyżkę kapitału warto zainwestować w zwykłą lodówkę lepszej marki?