Czy warto inwestować w nowoczesne terminale danych?

W czasach gdy przemysł jest coraz bardziej skomputeryzowany, przedsiębiorcy często stają przed pytaniem: w co inwestować kapitał? Terminale danych to nieodzowny element pracy w magazynach czy centrach dystrybucji. Sprawdź czy inwestowanie w te narzędzia się opłaca.

Jakie funkcje posiadają terminale danych?

To nie są już czasy gdy urządzenia spełniały wyłącznie jedną funkcje. Obecnie dzięki telefonowi możemy zapłacić rachunki, zrobić zakupy, wysłać przelew, obejrzeć film lub telewizję, nagrać film, zrobić zdjęcia czy pisać bloga. Sektor przemysłowy również rozwija się w stronę komputeryzacji – dlatego na terminalach danych znaleźć można takie funkcje jak:

  • WiFi
  • Bluetooth
  • Push to talk – funkcja pozwalająca używać terminala danych, jako krótkofalówki
  • VoIP (Voice over Internet Protocol) – to funkcja umożliwiająca przesyłanie za pomocą łączy internetowych dźwięków
  • Kamera
  • USB

Nowoczesne i specjalistyczne terminale danych wyposażone są w wysoko wydajne procesory, pojemne pamięci RAM oraz FLASH. Dzięki coraz lepszym bateriom praca takiego urządzenia może trwać nieprzerwanie całą zmianę pracownika – bez konieczności ładowania w trakcie. Coraz dokładniejsze skanery np. Imager 2D sprawiają, że skanowanie kodów kreskowych, nawet tych częściowo uszkodzonych lub nieczytelnych, jest coraz sprawniejsze i prostsze. Również liczne dodatki takie jak żyroskop ułatwiają pracę w magazynach.

Większość z tych urządzeń wyposażona jest w czytelne i duże ekrany dotykowe, które pokazują obraz wyraźnie i dokładnie. Systemy operacyjne jakie możemy znaleźć wśród najpopularniejszych to dobrze nam znany Android, który interfejsem nie różni się znacznie od tego, który mamy w telefonach komórkowych oraz Windows. Ponad to urządzenia te cechują się wysoką wytrzymałością na upadek, pył czy wstrząsy.

Terminale danych – czy to się opłaca?

Oczywista odpowiedź: Tak! Jeśli prowadzisz magazyn, firmę logistyczną, dystrybucyjną czy jakąkolwiek działalność związaną z logistyką towarów – terminale danych są podstawowym narzędziem pracy Twoich pracowników. Stają się tym samym podstawową kwestią przy planowaniu inwestycji, aby usprawnić pracę i obrót towarem w Twojej firmie.

Dzięki producentom tych urządzeń, który szukają nowych rozwiązań oraz nowatorskich technologii sektor przemysłu rozwija się równie prężnie co inne sektory gospodarcze, a to pozwala na usprawnianie transportu, spedycji czy produkcji. Jeśli chodzi o bestsellery wśród terminali najczęściej wybierany jest na przykład model Zebra Mc92n0 lub Honeywell ck75

śr. ocena 5 / głosów 69