Akcesoria GSM. Przegląd dostępnych rozwiązań

Telefony komórkowe to już nie tylko urządzenia komunikacji – w ciągu kilku ostatnich lat stały się one przenośnym narzędziem pracy, źródłem informacji oraz swoistym centrum rozrywki. Trudno sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie w dzisiejszym świecie bez telefonu w kieszeni. Jego użytkowanie może stać się jeszcze wygodniejsze jeśli wyposażymy go w dodatkowe akcesoria. Dodatków znajdziemy na rynku całe mnóstwo – oto kilka z nich.

akcesoria do telefonu

Etui, pokrowce, kabury

Dla wielu użytkowników telefonów komórkowych odpowiednie „opakowanie” to absolutna podstawa w zestawie dodatków do telefonu. Wyróżniamy kilka ich rodzajów: od najpopularniejszych etui do stosowanych głównie przez profesjonalistów kabur, które można przypiąć np. do paska spodni. Pierwotnym zadaniem etui jest ochrona wrażliwej obudowy telefonu przed różnego rodzaju uszkodzeniami, głównie zarysowaniami, powstającymi w kontakcie z innymi przedmiotami noszonymi w kieszeniach i torebkach, np. kluczami. W ostatnim czasie bardzo istotna stała się również funkcja estetyczna – kolorowe, stylizowane obudowy sprawiły, że telefon stał się niemal częścią codziennej garderoby.

Folie i szkła na ekran

Podobnie jak w przypadku etui i pokrowców, zadaniem folii oraz szkieł naklejanych na ekran jest zabezpieczenie tej powierzchni przed zarysowaniami oraz innymi uszkodzeniami, powstającymi m.in. w wyniku upadku z dużej wysokości. Oba rozwiązania różnią się między sobą pod licznymi względami.

Wielu klientów w pierwszej kolejności zwraca uwagę na wyraźną rozbieżność w cenie – mówi specjalista firmy Euronic. – Folie ochronne to koszt około złotówki, podczas gdy za szkło hartowane zapłacimy od 10 do ponad 40 złotych. Ta różnica w kosztach jest w pełni uzasadniona, szkło jest bowiem dużo bardziej wytrzymałe na uszkodzenia i trwałe.

Kable i adaptery

Trudno wyobrazić sobie posiadane telefonu komórkowego bez zestawu kabli USB. Dzięki nim jesteśmy w stanie połączyć telefon z innymi urządzeniami multimedialnymi, np. w celu przesłania danych bądź obrazu.

Pozostałe dodatki

Powyżej zaprezentowaliśmy podstawowe akcesoria GSM, w które powinien zaopatrzyć się praktycznie każdy posiadacz nowoczesnego telefonu komórkowego. Lista dodatków na tym oczywiście się nie kończy – producenci prześcigają się w tworzeniu nowych rozwiązań, które z jednej strony mogą ułatwić korzystanie z telefonu, z drugiej mogą zwiększyć jego funkcjonalność. Dobrym przykładem jest tutaj prosty obiektyw, przeznaczony dla wszystkich zapalonych fotografów – urządzenie jest bardzo proste, do jego zamontowania używa się klipsa zaciskanego na obudowie telefonu. Innym ciekawym rozwiązaniem są gumowe rysiki, pozwalające uniknąć nieestetycznych odcisków palców na powierzchni ekranu bądź lokalizator Bluetooth, który zabezpieczy nasz telefon przed zgubieniem bądź kradzieżą.