Dlaczego warto zainwestować w interkom motocyklowy?

Czy istnieje skuteczna komunikacja między motocyklistami jadącymi w grupie lub tym samym pojazdem? W jaki sposób powiadomić naszych towarzyszy o drobnej awarii lub potrzebie zatrzymania się przy najbliższej stacji benzynowej? Wystarczy zainwestować w odpowiedni sprzęt, jakim jest interkom motocyklowy, co znacznie ułatwi przekazywanie wiadomości między kierowcami. Sprawdźmy, na czym polega jego działanie.

Funkcje interkomu motocyklowego

Wybór interkomu motocyklowego jest zależny od naszego zapotrzebowania. Jeżeli zależy nam na komunikacji na linii kierowca-pasażer, należy szukać modelu przewodowego o mniejszym zasięgu. Ma on swoje plusy, ponieważ zużywa mniej energii, nawet dwukrotnie, w porównaniu z bezprzewodowymi interkomami o większym zasięgu (do kilkuset metrów), dzięki czemu nie trzeba tak często ładować jego baterii. Urządzenie pozwala również na obsługę multimediów, dzięki czemu można sparować z nim telefon komórkowy lub słuchać muzyki z urządzenia audio, a także wskazówek dotyczących trasy po podłączeniu nawigacji.

Z przewodami lub bez

W przypadku zakupu interkomu przewodowego, należy go zainstalować wewnątrz kasku. Ważne jest odpowiednie umiejscowienie kabli oraz mikrofonów, aby nie zaplątać się w nie podczas jazdy. Jest to tańsze rozwiązanie, ale wymagające trochę więcej pracy włożonej w montaż zestawu, niż użytkowanie interkomu bezprzewodowego z połączeniem Plug & Play. Oferta interkomów motocyklowych jest bardzo bogata, ale warto zawczasu ją przestudiować i dobrać urządzenie oraz jego funkcje zgodnie z naszymi potrzebami. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i wygoda, aby korzystanie z interkomu nie przeszkadzało i nie irytowało w trakcie wycieczki.

Jak widać, interkom motocyklowy służy nie tylko do komunikacji między motocyklistami, ale również, dzięki standardowi Bluetooth, może być wykorzystany jako telefon, GPS lub odtwarzacz muzyki – podsumowuje ekspert z firmy AZSTUDIO – dostawcy urządzeń łączności radiowej, w tym interkomów motocyklowych.