Charakterystyka zbiorników AdBlue

AdBlue jest produktem, który został wprowadzony z myślą o ochronie środowiska naturalnego. Jego zastosowanie ma zapewnić lepszą przyszłość mieszkańcom naszej planety. Roztwór ten jest jednak korozyjny, dlatego musi być przechowywany w specjalnych zbiornikach. Czym charakteryzuje się AdBlue i jak powinien być dystrybuowany?

zbiorniki adblue

Jak powstaje AdBlue?

AdBlue produkowany jest z roztworu mocznikowego o wysokiej czystości, który powstaje w wyniku syntezy amoniaku i dwutlenku węgla. Jest to mocznik innej jakości w porównaniu do mocznika stosowanego w nawozach sztucznych. Największe zdolności produkcyjne do wytwarzania AdBlue posiada fabryka Yary w Holandii. Jest ono produkowane bezpośrednio w ramach procesu wytwarzania mocznika. Roztwór jest rozcieńczany za pomocą specjalnej demineralizowanej wody – o określonych parametrach i wysokiej czystości. Jest to bardzo ważne, ponieważ niezastosowanie odpowiedniej wody skutkuje groźnymi konsekwencjami dla katalizatora oraz dla samego pojazdu.

Zastosowanie zbiorników AdBlue

Zbiorniki AdBlue mają zastosowanie w sektorze transportowym, przemysłowym oraz rolniczym. Przeznaczone są dla firm, które posiadają w swojej flocie maszyny oraz pojazdy z systemem SCR, który neutralizuje spaliny w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi, dzięki czemu następuje ograniczenie emisji tlenków azotu. Są to najczęściej przedsiębiorstwa funkcjonujące w sektorze logistycznym, spedycyjnym, rolniczym lub budowlanym. Obie technologie (AdBlue i SCR) zapewniają ograniczenie emisji dwutlenku węgla, dlatego jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające spełnienie norm emisji tlenków azotu (NOX).

Zbiorniki BlueMaster gwarancją wysokiej jakości

Jednym z producentów zbiorników AdBlue jest firma Kingspan oferująca zbiorniki BlueMaster. Cechują się one szerokim wyborem dostępnych pojemności, zróżnicowanym wyposażeniem produktu, wysoką jakością, niezawodnością, funkcjonalnością oraz dostępnością na całym świecie.

Zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z krajowymi oraz międzynarodowymi przepisami i standardami, a ponadto gwarantują zachowanie czystości oraz jakości dystrybuowanego AdBlue – wyjaśnia ekspert firmy usługowo-handlowej MiM Mariusz Mańkowski proponującej ciekawe rozwiązania dla transportu, rolnictwa, domu, prądu, przemysłu, warsztatu oraz gospodarki komunalnej.