Suplementy diety wspomagające pracę serca

O serce powinny dbać nie tylko osoby borykające się z chorobami serca bądź te w podeszłym wieku, ale wszyscy. Suplementy diety dostępne bez recepty to skuteczny sposób na usprawnienie pracy układu krążenia i tym samym pracy serca. Dzięki nim możliwe jest prawidłowe dotlenienie go oraz utrzymanie odpowiedniego ciśnienia krwi. Kto konkretnie powinien sięgać po suplementy diety wzmacniające serce? Jaki preparat wybrać?

suplement-na-serce

Kto powinien stosować suplementy diety wspomagające pracę serca?

Dbanie o serce jest istotną kwestią, która pozwala zachować zdrowie na lata. Odpowiednia dieta, brak stresu i regularna aktywność fizyczna to sposoby, które skutecznie zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby serca i układu krążenia. Należy zdać sobie sprawę, że w Polsce z ich powodu umiera aż 46% osób. Pocieszający jest fakt, że z raportów GUS-u wynika, że z roku na rok liczba ta nieznacznie spada, co może oznaczać, że Polacy zaczęli zwracać uwagę na profilaktykę oraz dbają o zdrowy styl życia.

Dlatego też, aby zadbać o serce i układ krążenia, zaleca się, by każdy, niezależnie od wieku, korzystał z możliwości, które dodatkowo chronią serce – zalicza się do nich m.in. suplementację wspomagającą pracę serca. Szczególną grupę stanowią osoby, które obowiązkowo powinny stosować suplementy na serce i zalicza się do nich: osoby powyżej 40 roku życia, chorzy na diecie cukrzycowej, osoby uprawiające sport oraz wszyscy, którzy szczególnie muszą dbać o swoje serce, np. osoby znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka zapadalności na choroby serca.

Suplementy diety na serce – co warto stosować?

Suplementy diety stosowane są często np. w okresach obniżonej odporności lub podczas rekonwalescencji. Warto jednak pamiętać również o suplementacji profilaktycznej, która wspomaga pracę organizmu, przez co zmniejsza ryzyko rozwoju chorób – podkreśla specjalista z MIRO APTEKI w Warszawie.

Dlatego też należy codziennie stosować preparaty, które poprawiają działanie układu sercowo-naczyniowego. Przede wszystkim warto wybierać suplementy diety zawierające w swoim składzie kwasy tłuszczowe omega-3, które pozytywnie wpływają na poziom cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi. Powinny być one stosowane szczególnie przez osoby z podwyższonym ryzykiem chorób serca, gdyż zmniejszają m.in. ryzyko zawału mięśnia sercowego oraz zapadalność na miażdżycę.

Ponadto, warto również stosować suplementy na serce, które zawierają w składzie witaminę D, gdyż jej niedobór skutkuje zwiększonym ryzykiem chorób układu sercowo-naczyniowego. Dodatkowo, suplementacja związana jest często ze stosowaniem preparatów z kwasem acetylosalicylowym, który rozrzedza krew, co przeciwdziała wystąpieniu niebezpiecznych skrzepów i tym samym zmniejsza ryzyko niedokrwienia serca.