Skuteczne metody wygładzania zmarszczek

Wraz z upływem czasu zmianom ulega skóra człowieka. Naturalne procesy w niej zachodzące sprawiają, że staje się ona mniej elastyczne i można zauważyć powstające zmarszczki. Procesy starzenia skóry są możliwe do zahamowania. Wystarczy zastosować odpowiednie metody, które sprawią, że powstałe dotychczas zmarszczki zostaną wygładzone. Na jakie zabiegi warto się zdecydować, aby wyglądać pięknie i młodo?

Skąd biorą się zmarszczki?

Zmarszczki są jednym z podstawowych objawów starzenia się skóry człowieka. W dużej mierze jest to wynik utraty elastyczności, która spowodowana jest niedostateczną ilością elastyny i kolagenu. Wraz z upływem kolejnych lat procesy pobudzające naturalną produkcję tych składników słabną, a na twarzy, jak i na innych częściach ciała pojawiają się zagłębienia – nazywane potocznie zmarszczkami.

Specjalista z firmy Klinika ESTMEDICA sp. z o.o. zauważa:

Procesy starzenia skóry można zatrzymać poprzez odpowiednią pielęgnację kosmetykami lub indywidualnie dopasowane do każdego pacjenta zabiegi kosmetyczne. Warto zauważyć, że proces powstawania zmarszczek dotyczy każdego, jednak przebiega on różnie. Dlatego tak istotne jest uwzględnienie potrzeb skóry konkretnej osoby. Dzięki specjalistycznym zabiegom wykonywanym w gabinecie kosmetycznym przez doświadczonego specjalistę możliwe jest także odwrócenie zmian, które już zaszły w strukturze skóry pacjenta.

W jaki sposób skutecznie pozbyć się zmarszczek?

Wygładzenie zmarszczek niemal w każdym przypadku możliwe jest bez użycia metod inwazyjnych. Każdy przypadek powinien być jednak konsultowany indywidualnie. U każdego pacjenta mogą być inne przeciwwskazania do wykonania konkretnego zabiegu. Wśród najpopularniejszych metod stosowanych w walce ze zmarszczkami wymienia się między innymi:

  • wypełnienie za pomocą kwasu hialuronowego,
  • wypełnienie za pomocą toksyny botulinowej – potocznie nazywane botoxem,
  • zastosowanie nici PDO,
  • zastosowanie mezoterapii igłowej,
  • terapię za pomocą osocza bogatopłytkowego.

Usuwanie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego – pierwsza pomoc dla skóry

Jedną z podstawowych form pozbywania się zmarszczek, po którą sięga wiele osób są zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest to metoda, która sprawdza się szczególnie w przypadku początkowych oznak starości.

Kwas hialuronowy jest składnikiem naturalnie występującym w organiźmie człowieka. Odpowiada za nawilżenie i napięcie skóry. Wraz z wiekiem jego ilość maleje – w związku z czym uzupełnienie tego składnika pozytywnie wpływ na wygląd skóry i pomaga pozbyć się pierwszych zmarszczek.

Metoda ta wybierana jest bardzo często również ze względu na nieinwazyjność i brak rekonwalescencji po zabiegu. Po wizycie w gabinecie kosmetycznym można od razu wrócić do normalnego trybu życia. Jest to więc szczególnie ważne dla tych osób, które np. nie mogą pozwolić sobie na przerwę od obowiązków zawodowych.

śr. ocena 5 / głosów 5