Rodzaje kosmetyków antybakteryjnych

Kosmetyki antybakteryjne są specyficznym rodzajem kosmetyków, który eliminuje chorobotwórcze drobnoustroje. Tego rodzaju kosmetyki polecane są szczególnie osobom zmagającym się problemami cery tłustej i trądzikiem, ale nie tylko im. Poznajcie rodzaje kosmetyków antybakteryjnych.

kosmetyki antybakteryjne

Walczymy z trądzikiem

Problemy skórne pojawiają się najczęściej w okresie dojrzewania – bywa jednak, że wcale nie mijają, skóra wymaga szczególnej opieki i dokładnego oczyszczania przez całe życie. Antidotum mogą być tu kosmetyki antybakteryjne, które regularnie stosowane, oczyszczają skórę i uwalniają od nadmiaru sebum i trądziku.  Dostępne są na rynku całe serie kosmetyków, których formuły zostały opracowane przez dermatologów specjalnie pod kątem potrzeb cery mieszanej, tłustej, łojotokowej, ze skłonnością do pojawiania się zmian trądzikowych, zaskórników i rozszerzonych porów. Preparaty te są często wzbogacone o takie aktywne składniki, jak kwas migdałowy, cynk, zielona glinka czy witamina B3. Jakie mamy kosmetyki antybakteryjne do wyboru? Między innymi są to żele antybakteryjne do mycia twarzy na dzień i noc usuwające wszelkie zanieczyszczenia i tłuszcz, odświeżające skórę, oczyszczające pory bez wywoływania podrażnień. Hipoalergiczne, bezalkoholowe, antybakteryjne płyny micelarne do oczyszczania cery trądzikowej służą do codziennej pielęgnacji cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Nie tylko skutecznie oczyszczają skórę, ale też zmywają makijaż twarzy i wokół oczu. Aby zapewnić oczyszczonej skórze właściwie nawilżenie, niezbędne są również kremy antybakteryjne. Preparaty te dobrze wchłaniają się w skórę, oczyszczają i wygładzają, wpływając kojąco na podrażnienia. Po wklepaniu kremu cera pozostaje gładka, świeża i nawilżona.

Nie tylko do cery

Kosmetyki antybakteryjne sprawdzają się nie tylko w codziennej pielęgnacji cery. Przykładem może być oczyszczający i antybakteryjny żel do mycia rąk. Jak podkreśla specjalistka ze sklepu internetowego Profarm, oferującego tego rodzaju kosmetyki, taki żel świetnie sprawdzi się zwłaszcza w podróży, gdyż pozwala w każdej sytuacji umyć ręce i wyeliminować groźne drobnoustroje bez użycia wody. Żel wystarczy rozprowadzić na powierzchni dłoni i pozostawić do wyschnięcia. Popularne są również antyseptyczne mydła, stosowane również do skóry twarzy. Mydła te działają bakteriobójczo, a do tego hamują powstawanie zmian skórnych i skutecznie oczyszczają.