Post dr Dąbrowskiej nie tylko na odchudzanie

Opracowaną przez siebie dietę dr Ewa Dąbrowska po raz pierwszy zastosowała ponad trzydzieści lat temu. Jej pacjent oprócz tego, że zrzucił zbędne kilogramy, zaczął również zdrowieć. A cierpiał na poważną chorobę serca. Doświadczenie to zachęciło nestorkę diety warzywno-owocowej do przeprowadzenia kolejnych badań i obserwacji. Dzięki temu dziś i my możemy korzystać z dobroczynnego działania jej niesamowitego odkrycia.

post dr Dąbrowskiej

Na czym polega post dr Dąbrowskiej?

Dieta, którą stworzyła dr Ewa Dąbrowska, opiera się na spożywaniu warzyw i owoców. Z uwagi na swoją niskokaloryczność traktowana jest jako odmiana postu. Jej prozdrowotne działanie zaś sprawia, że stanowi ona jedną z nowatorskich metod profilaktyki i leczenia.

Jak tłumaczy nasza rozmówczyni, trener postaw żywieniowych Magdalena Dorko-Wojciechowska: Ten model żywienia, składający się z niskoskrobiowych warzyw, jak kapusta, brokuł, pomidor oraz niskocukrowych owoców, typu borówka, malina, cytryna, jest źródłem życiodajnych enzymów, mikroelementów i witamin. Dostarcza niezliczonych substancji odżywczych w najbardziej naturalnej formie. Królują polifenole, antyoksydanty i zioła. Te ostatnie wykazują wysokie właściwości wspierające oczyszczanie organizmu. W najbardziej naturalny i skuteczny sposób pozbywamy się przewlekłego bólu głowy, uczucia zmęczenia i ospałości. Post dr Dąbrowskiej to coś więcej niż dieta. To zmiana stylu życia, sposobu myślenia o swoim ciele i nauka odpowiedzialności za siebie samego. Wszelkie przemiany prowadzą do przywrócenia równowagi w naszym ciele. Te procesy zawsze odbywają się na poziomie komórkowym i poziomie genów. Dr Ewa Dąbrowska daje nam jedno ze skutecznych rozwiązań.

Sposób na zdrowie i urodę

Post warzywno-owocowy korzystnie wpływa na proces redukcji zmarszczek oraz cofanie się takich zmian jak blizny, guzy czy zwyrodnienia. Bardzo pomocny okazuje się w trakcie leczenia cukrzycy, a wyniki badań osób po takiej diecie ulegają znormalizowaniu. Jak widać, post dr Dąbrowskiej dobroczynnie wpływa zarówno na nasze zdrowie, jak i wygląd. To zaś oznacza, że dzięki niemu możemy się dobrze czuć i zarazem dobrze wyglądać.

Dieta warzywno-owocowa to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy w bezpieczny dla organizmu sposób potrzebujemy pozbyć się nadmiernych kilogramów. Ponadto, jak zaleca w swoich publikacjach dr Ewa, post leczniczy warto stosować w przypadkach nagłych i poważnych zachorowań, kiedy wprowadzone leczenie farmakologiczne nie przynosi oczekiwanych efektów, a choroba nie ustępuje. Taka metoda leczenia nie zaszkodzi, za to może okazać się bardzo skuteczna, co potwierdzają liczne przykłady pacjentów dr Ewy Dąbrowskiej.

Dlaczego dieta warzywno-owocowa przynosi takie efekty?

Jak to się dzieje, że osoby, które stosują post dr Dąbrowskiej, tracą na wadze, nie skarżąc się przy tym na towarzyszące wielu dietom uczucie głodu? Jak to możliwe, że dzięki niemu jednocześnie zdrowieją wszystkie chore narządy, a skóra młodnieje? Odpowiedzią są autofagia oraz przemiany na poziomie genowym.

Pod terminem autofagia kryje się zdolność naszego organizmu do samoleczenia, która opiera się na pozyskiwaniu glukozy z niszczonych, zwyrodniałych komórek. Dzięki temu pozbywamy się niepożądanych struktur, pozyskując z innego niż pokarm źródła kluczowy dla naszych narządów organiczny związek chemiczny, jakim jest glukoza. To jeszcze nie wszystko. Budulec poddanych zniszczeniu komórek może być odzyskany przez nasz organizm i ponownie wykorzystany do budowy nowych i zdrowych. Proces recyklingu komórkowego wykazał i opisał w 2016 roku japoński biolog i laureat nagrody Nobla Yoshinori Ohsumi.

Przemiany na poziomie genowym z kolei przyczyniają się do zwiększenia ilości energii oraz naprawy uszkodzonego DNA. Stąd możliwość wpływu postu warzywno-owocowego na redukcję zmarszczek, cofanie się niekorzystnych zmian czy ustępowanie chorób.

Jak stosować post dr Dąbrowskiej?

To bardzo ważne pytanie, na które odpowiedzi najlepiej szukać u specjalisty. Nie eksperymentujmy sami, nie warto. Nie w przypadku tak istotnej kwestii, jaką jest nasze zdrowie. Nawet jeśli zależy nam tylko na utracie zbędnych kilogramów.

Dobrym rozwiązaniem może być uczestnictwo w szkoleniu prowadzonym przez trenera postaw żywieniowych, który posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie oraz umiejętność dzielenia się nimi. Wbrew pozorom ta ostatnia odgrywa ogromną rolę. Jak sprawdzić, czy wybrany przez nas specjalista jest tym właściwym? Z pomocą przychodzi Internet. W nim możemy znaleźć m.in. filmiki z wypowiedziami trenera oraz jego autorskie wpisy na stronach – zarówno www, jak i portali społecznościowych. Warto obejrzeć, posłuchać i przeczytać. Warto poznać. 

Pamiętajmy również o tym, aby wybrać takiego trenera, który skupia się na zintegrowanym podejściu do zmian i zdrowienia. Taki specjalista skoncentruje się bowiem na przywróceniu równowagi w naszym organizmie. Weźmie pod uwagę wszystkie kluczowe dla codziennego funkcjonowania obszary oraz interakcje zachodzące pomiędzy naszymi genami, środowiskiem i stylem życia. Jednym słowem – zadba o nas w sposób kompleksowy.

śr. ocena 5 / głosów 1