Poduszki masujące dobrym sposobem na odprężenie

Odpoczynek i regeneracja sił są bardzo ważne dla zachowania balansu między obowiązkami a przyjemnościami. Skuteczny wypoczynek i pełne odprężenie pozwalają nam wydajniej pracować, a co ważniejsze, zaliczają się do warunków zachowania dobrego zdrowia. Jednym ze sposobów na udany relaks jest poduszka masująca. Jak działa i komu szczególnie można ją polecić?

W jaki sposób działają poduszki masujące?

Poduszki masujące podkłada się pod kark i głowę, ale też np. pod plecy albo nogi podczas odpoczynku w pozycji leżącej lub siedzącej. Za relaksacyjne właściwości odpowiadają elementy wibrujące i rozgrzewające. To jednak nie wszystko, co oferują nowoczesne poduszki masujące. Czego możemy od nich oczekiwać?

– Najbardziej zaawansowane poduszki masujące zapewniają tzw. masaż 3D – mówi przedstawiciel sklepu medycznego Almamed. – Przykładem takiego urządzenia może być poduszka masująca Homedics SP-39HW. Działa ona na trzy sposoby, łącząc w sobie rotacyjny mechanizm Shiatsu, wibrację i podgrzewanie. Takie wielostronne działanie jest znacznie skuteczniejsze. Nowoczesny minimalistyczny design, niewielkie wymiary i sterowanie pilotem dodatkowo uprzyjemniają korzystanie z poduszki.

Czy poduszki masujące rzeczywiście działają odprężająco? Przyjrzyjmy się temu, jakie rezultaty przynosi ich regularne używanie.

Zalety stosowania poduszki masującej

Poduszki masujące to doskonały sposób na relaks z wielu powodów. Po pierwsze, aby w pełni wykorzystać ich potencjał, trzeba się wygodnie ułożyć i pozostać w tej pozycji jakiś czas, co jest dobrym wstępem do pełnego relaksu. Na co dzień rzadko znajdujemy chwilę na to, aby po prostu posiedzieć lub poleżeć, nic nie robiąc. Poduszka masująca jest do tego doskonałym pretekstem.

Po drugie, połączenie masażu rotacyjnego, wibracji i rozgrzewania niweluje napięcie mięśniowe i usuwa zmęczenie. Rozluźnione ciało odpoczywa znacznie wydajniej. Często z wielu napięć mięśniowych, które towarzyszą nam na co dzień, nie zdajemy sobie sprawy – do momentu, kiedy przeistoczą się w ustawiczny ból. Można więc stosować poduszkę jako profilaktykę dolegliwości ze strony narządu ruchu.

Po sesji z poduszką masującą czujemy się odprężeni i rozluźnieni jak po wizycie u profesjonalnego masażysty, z tą różnicą, że mamy ją zawsze pod ręką! Dużą zaletą poduszki jest jej cena – w porównaniu z sesjami masażu jest ona bardzo atrakcyjna. Poduszkę masującą można zabrać ze sobą wszędzie, co docenią szczególnie profesjonalni kierowcy, którzy mnóstwo czasu spędzają za kółkiem w nie zawsze komfortowej pozycji.

To nie jedyna grupa, która doceni zalety poduszki masującej. Można ją polecić każdemu, kogo praca wymaga pozostawania w jednej pozycji, np. pracownikom biurowym. Z drugiej strony masaż rozluźni mięśnie napięte po całym dniu pracy fizycznej albo treningu.

śr. ocena 5 / głosów 2