Plazma IQ – charakterystyka zabiegu

Upływ czasu odbija się na naszym wyglądzie. Szczególnie na powiekach, które z czasem zaczynają opadać, sprawiając że nasza twarz wygląda na zmęczoną. Rozwiązanie? Plazma IQ: nieinwazyjny i bezbolesny zabieg korekcji powiek. Przedstawiamy charakterystykę zabiegu, wskazania, przeciwwskazania oraz inne możliwości zastosowania plazmy – m.in. do usuwania zmian skórnych, przebarwień i rozstępów.

lifting powiek

W jaki sposób plazma działa na skórę?

Mikrowiązki plazmy wytwarzane przez urządzenie powodują, że naskórek zostaje poddany sublimacji, czyli odparowaniu – mówi specjalista z gabinetu medycyny estetycznej w Andrychowie i Jaroszowicach Lekarze KolberJednocześnie skóra obkurcza się, a skóra właściwa nie zostaje w żaden sposób uszkodzona. Dzięki temu możliwe jest zachowanie ruchomości powieki nawet w trakcie zabiegu. Po jego zakończeniu również nie ma problemu z mruganiem lub zamykaniem oczu – dodaje.

Jest to doskonała alternatywa dla blefaroplastyki, czyli chirurgicznej korekcji powiek. Efekt widoczny jest od razu po zabiegu, a do tego nie ma konieczności wyłączenia z codziennej aktywności. Zabieg jest bezkrwawy, a jedyne ślady to niewielkie zaczerwienienie, ewentualnie strupki, które z łatwością można ukryć pod makijażem.

Przebieg zabiegu Plazma IQ

Do korekty powiek z użyciem plazmy nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Tuż przed zabiegiem lekarz nakłada na powieki specjalny krem znieczulający. Następnie kieruje igłę urządzenia w stronę skóry, bez dotykania jej. Powstająca na jej końcu plazma działa na skórę punktowo, bez uszkodzeń tkanek otaczających. Takich „punkcików” powstaje kilkadziesiąt, w niewielkich, około pół milimetrowych odstępach. Cała procedura trwa około 20-30 minut i jest bezbolesna. Do tego jest niezwykle bezpieczna – urządzenie nie jest podłączone do prądu, a więc może być stosowane również u osób, u których zabiegi z użyciem energii elektrycznej są wykluczone ze względów zdrowotnych.

Po zabiegu nieinwazyjnego liftingu powiek

Zabieg Plazma IQ jest niezwykle bezpieczny. Dlatego jedyne „skutki uboczne” to zaczerwienienie, opuchlizna lub niewielkie strupki w miejscu zetknięcia skóry z plazmą. Gojenie trwa zwykle od 4 do 7 dni. Bardzo rzadko zdarza się, że skóra potrzebuje więcej czasu na regenerację. Zaczerwienienie można zakryć makijażem, a gojenie skóry wspomóc specjalnymi kremami redukującymi rumień i nawilżającymi naskórek. W zależności od oczekiwań możliwe jest powtórzenie zabiegu w 3-4 tygodniowych odstępach.

Nie tylko lifting powiek – inne możliwości zastosowania plazmy

Lifting powiek jest najczęściej wykonywanym zabiegiem. Jednak plazma posiada również szereg właściwości pomagających w leczeniu również innych problemów skórnych. Doskonale nadaje się do likwidacji zmarszczek w okolicach oczu lub ust, a także do niwelacji wiotkości skóry również na ciele. Może stanowić element terapii wspomagającej w leczeniu trądziku lub blizn potrądzikowych, a także blizn pooperacyjnych lub rozstępów. Plazmę można również wykorzystać do usuwania zmian skórnych: przebarwień, brodawek, włókniaków.

Przeciwwskazania do zastosowania plazmy

Choć jest to zabieg niezwykle bezpieczny nie wszyscy mogą z niego skorzystać. Przeciwwskazaniem są między innymi choroby nowotworowe, metaboliczne (np. cukrzyca), choroby tarczycy, oczu, układu nerwowego lub serca i układu krążenia. Zabieg niewskazany jest kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią, niemożliwe jest również zastosowanie plazmy podczas stosowania leków: antybiotyków tetracyklinowych lub izotretynoiny.

śr. ocena 0 / głosów 0