Medycyna naturalna w leczeniu chorób przewlekłych

Medycyna naturalna, czyli leczenie siłami natury, może przynosić pozytywne efekty w leczeniu chorób przewlekłych. Pomaga zwalczać problemy bólowe, skórne, trawienne i wiele innych, charakterystycznych dla schorzeń, z którymi borykają się pacjenci. Łącząc osiągnięcia najnowszej medycyny z tradycyjnymi terapiami, naprawdę możemy poczuć się lepiej. Warto spróbować, ponieważ medycyna naturalna od wieków przywracała ludziom zdrowie.

Kiedy sięgać po medycynę naturalną?

Po medycynę naturalną warto sięgnąć już na początku choroby. Nie czekajmy, aż nasz stan będzie na tyle poważny, że trudno będzie nam odzyskać siły. Im wcześniej zastosujemy naturalne terapie, tym większe będą szanse, aby zapobiec zaostrzeniu się chorób, na które zapadliśmy. Czasami zwykła zmiana diety albo rozpoczęcie aktywności fizycznej wystarcza, aby zapobiec wielu schorzeniom. Niestety, nadal niewielu pacjentów zdaje sobie z tego sprawę.

Medycyna naturalna nie zaczyna od leczenia objawów. Stara się znaleźć przyczynę, odpowiedzieć na pytanie: „Co powoduje zły stan naszego zdrowia?”. To bardzo istotne! Tylko w ten sposób można przeciwdziałać chorobom, na które cierpimy i wyeliminować lub zmniejszyć nasze dolegliwości – mówi nasz ekspert z centrum LALIMED pod Lublinem.

Jakie terapie stosuje medycyna naturalna?

Medycyna naturalna stosuje różne terapie, m.in.:

  • biorezonans, pozwalający na leczenie dolegliwości bólowych towarzyszących m.in. reumatoidalnemu zapaleniu stawów, przynosi pozytywne efekty w leczeniu depresji i nerwicy, a także pozwala osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty w przypadku otyłości i nadwagi,
  • terapia przeciwpasożytnicza, której celem jest wyeliminowanie pasożytów z ciała (w tym glisty, tasiemca czy owsików) i podniesienie odporności całego organizmu,
  • elektropunktura, polegająca na pobudzaniu impulsem elektrycznym o niskim napięciu właściwych punktów akupunkturowych na ciele. Pomaga w walce z chronicznymi dolegliwościami.

Gdzie rozpocząć leczenie siłami natury?

Leczenie medycyną naturalną jest możliwe w specjalistycznych ośrodkach, które:

  • przeprowadzają testy oceny organizmu, pozwalające określić przyczyny złego samopoczucia,
  • a następnie wdrażają odpowiednie terapie, przywracające i utrzymujące zdrowie pacjenta.

Warto skorzystać z takiej możliwości, zwłaszcza kiedy kolejne opakowanie tabletek nie przynosi oczekiwanych efektów. Leczenie siłami natury może skutecznie zapobiegać oraz łagodzić objawy wielu chorób przewlekłych. Całkowite wyleczenie nie zawsze jest możliwe, ale poprawa kondycji i lepszy stan pacjenta jest gwarantowanym efektem wdrożenia właściwych terapii.

śr. ocena 5 / głosów 8